D-Link predstavil nový COVR s technológiou Wi-Fi 6

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho radu Wi-Fi 6 mesh systémov Covr AX1800 pre bezdrôtové pokrytie celej domácnosti. Nové modely podporujú bezproblémové pripojenie Wi-Fi v domácnostiach s veľkým počtom zariadení a sú ideálne na neprerušované online aktivity vrátane streamovania v rozlíšení 4K, hrania hier vo virtuálnej realite a videohovorov.

Domáce sieťové systémy COVR-X1862 (set 2 zariadení) a COVR-X1863 (set 3 zariadení) s technológiou Wi-Fi 6 ponúkajú celkovú rýchlosť až 1,8 Gb/s so súčasným dvojpásmovým prenosom a šifrovaním WPA3 pre bezpečnejšie pripojenie. Prístupové body v baleniach po 2 alebo 3 kusoch môžu zabezpečiť pokrytie Wi-Fi až do 420/600 m2. Ak je potrebné väčšie pokrytie domu, sieť možno jednoducho rozšíriť pridaním ďalších Covr. Sú plne vybavené pokročilými technológiami MU-MIMO, OFDMA a BSS Colouring na zvýšenie kapacity a výkonu siete. Umožňujú súčasnú komunikáciu viacerých zariadení cez Wi-Fi pri maximálnom využití dostupnej šírky pásma a efektívnejšej distribúcii dát. Okrem toho využívajú sofistikovanú technológiu Smart Roaming, ktorá neustále skenuje silu bezdrôtového signálu v celej sieti a automaticky pripája zariadenia k tomu prístupovému bodu s najsilnejším signálom.

Podporujú tiež hlasové ovládanie pomocou Amazon Alexa a Google Assistant, takže ich používatelia môžu ovládať bez toho, aby museli čo i len pohnúť prstom. Ponúkajú rodičovskú kontrolu založenú na vybraných profiloch, ktorá umožňuje priradiť konkrétne zariadenia k profilom členov rodiny a individuálne blokovať určité webové stránky, nastaviť harmonogram pre prístup k sieti Wi-Fi alebo sieť úplne vypnúť.

Inštalujú a konfigurujú sa pomocou bezplatnej aplikácie D-Link Wi-Fi, ktorá je k dispozícii pre Android alebo iOS. Ak používateľ uprednostňuje káblové pripojenie, majú zabudované gigabitové ethernetové porty napr. pre sieťové úložiská (NAS), inteligentné televízory alebo herné konzoly.

Na Slovensku a v ČR sú už dostupné za 175,90€ (4 699 Kč) – COVR-X1862 (sada 2 zariadení) a COVR-X1863 (set 3 zariadení) za 262,90€ (6 999 Kč).

Ďalšie informácie získate v miestnej pobočke spoločnosti D-Link na adrese https://eu.dlink.com.