ROG Strix Flare Pink

Podíváme se společně na mechanickou klávesnici společnosti Asus.

ROG Strix Flare PNK LTD_2D-1 .png
Klávesnice přijde v pěkné krabici, která obsahuje příslušenství. V krabici najdeme pochopitelně samotnou klávesnici s kabelem, opěrku pod ruce, dekorativní sklo, manuál a jako bonus 2 ROG samolepky.
Pro připojení k PC jsou potřeba 2 volné USB porty, jeden slouží pro napájení USB, které na klávesnici nalezneme, a druhý na napájení samotné klávesnice.
Klávesnice vypadá hezky, můžeme si vybrat mezi černou a růžovo-šedou barvou. Na podpěrce je logo ROG a na přední straně klávesnice z boku nápis Strix, v levém horním rohu je váleček na ovládání hlasitosti. Samozřejmostí jsou funkční klávesy a numerická klávesnice. Rozložení kláves záleží na modelu, některé mají české a některé anglické. V horní části najdeme i USB, kam si můžeme dát například flashku nebo přijímač pro bezdrátová sluchátka.
Klávesnice disponuje mechanickými spínači Chery MX Red. Osobně mi přišlo, že je na mechanickou klávesnici docela tichá, méně kvalitní membrána je hlučnější.

Rozměry jsou 22,3 cm šířka s opěrkou a délka 44,5cm. Šířka bez opěrky je pak 17cm. Zdvih kláves je 1,3 cm, z toho 1 cm jsou klávesy.

Na klávesnici se dobře píše i hraje, a to i po delší dobu. Tlačítka mají okamžitou odezvu a nikdy nevynechávají. Klávesnice je díky odolné konstrukci připravena i na vaše „intenzivnější“ chvíle při hraní. Nebyla by to správná herní klávesnice bez řady funkcí.
1. N-Key Rollover – můžeme stisknout libovolný počet kláves a všechny klávesnice bez problémů detekuje. Tuto funkci jsem si potvrdila, stiskla jsem naráz 40 kláves a žádná se nevynechala
2. Antighosting
3. Tvorba maker – Pro tvorbu maker můžeme vybrat ze 2 způsobu, z nichž je jeden pokročilejší.
• přímo na klávesnici, protože má interní paměť – stačí stisknout pravý alt a klávesu FN najednou, pak mačkáte tlačítka, které chcete do makra dát. Pote stiskněte znovu pravý alt a FN, v tu chvíli se klávesnice rozsvítí zeleně. Pokud máte na nějakém tlačítku již přiřazené makro, bude svítit červeně. Vyberete klávesu, kam makro umístit a zmáčkněte ji. Tím jste makro uložili.
• Rog Armoury. Najdete si klávesnici, část „Macro“, klikněte na přidat a poté stisknete pouze tlačítko „record“ a začnete psát. Až budete hotoví, opět kliknete na record. A pak si můžete toto makro jednoduše přiřadit na určité tlačítko. U maker si můžete pomoci Armoury nastavit odezvu tlačítek v milisekundách a tím si ho přizpůsobit podle vlastních potřeb. Bohužel, nelze přiřadit makro na kombinaci kláves (třeba shift + F3), což je celkem škoda. Můžete si samozřejmě vytvořit několik profilu a mezi nimi přepínat, například profil bez maker a bez osvětlení na práci a herní profil s makry a RGB. Armoury. Armoury umožňuje upravovat i odezvu mezi stisky, zatímco přímo na klávesnice je makro tak rychle, jak jej stisknete.

Software
Jak jsem již psala, softwarem klávesnice je ROG Armoury, které má spoustu funkcí. RGB, makra, funkce tlačítek, vypnout určitá tlačítka atd. Můžete si taky upravit RGB a vybrat z předdefinovaných profilů a vzhledů, nebo si vytvořit kompletně vlastní efekty.

Nechybí možnost navolit si na určité sady tlačítek (QWER, WASD, šipky, čísla, funkční klávesy a zbytek), nebo jednotlivá tlačítka, rozdílné efekty, např. aby WASD svítidlo červeně, šipky červeně a čísla měnila barvu. Mezi RGB efekty patří reakce – stisknete tlačítko a rozsvítí se barva, dýchání, kapky deště – na náhodné klávese se rozsvítí nějaká barva, nebo třeba vlna – barvy se postupně za sebou mění. Velice užitečnou funkcí jsou makra.

Můžete si nastavit, aby jedno tlačítko stisklo několik tlačítek a díky tomu např. provedlo klávesovou zkratku nebo napsalo delší text. Další možností je klávesu úplně vypnout, nebo si třeba nastavit, aby spouštěla program.

Průměrná cena: 4 499 Kč

Shrnutí

Myslím, že Flare bude vyhovovat programátorům, hráčům i „pisálkům“. Téměř každý pro ni najde využití a bude mu vyhovovat. Jedná se o velice kvalitní a odolnou mechaniku s velice dobrým zpracováním.

+ výkon

+ tichá

+ Software

+ možnosti maker

+ odolnost

+ Možnosti RGB

+ Vzhled

– pro někoho cena

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *