ROG Gladius Origin II Pink

Dobrá myš je základ vítězství pro každého hráče. ROG Gladius Origin II splňuje všechna kritéria herní myši.

Je drátová optická, da se sehnat v černé a růžové barvě. Po rozbalení myši na nás bude čekat samotná myš, 2 oddělitelné opletené kabely, náhradní spínače OMRON, 2 samolepky ROG a manuál.
Myš byla testována na podložce ROG SHEATH PINK. Podložka je přes celý stůl, látková a chlubí se designem ve stylu ROG v barvách růžové a šedivé. Zajišťuje skvělý dotyk po celém stole, což je bezesporu výhoda. Díky tomu myš reaguje přesně, rychle a hned.

ROG Sheath PNK LTD_2D.png

Myš se samozřejmě připojuje přes USB, má celkem 6 tlačítek: pravé a levé, klikatelné kolečko, tlačítko na změnu DPI uprostřed a po obou stranách tlačítko zpět. Prostřední tlačítko pro změnu DPI umožňuje rychle měnit profil, například ze 4000 pro hraní na 1500 pro práci. Myš není moc těžká a sedne přesně do ruky. Je určena pro praváky.
Je odolná a něco vydrží. Je velice dobře zpracovaná.
Co se týká vzhledu myši, pro obě barevné varianty je specifické logo ROG vepředu, černá verze ho má podsvícené, růžová bohužel ne.

Výsledek obrázku pro rog gladius origin II pink

Dolní část myši se může barevně nastavit na různé krásné efekty pomocí softwaru ROG Armoury. Obě strany myši jsou pogumované, což zajišťuje pohodlnost i při delším používání. Myš krásně sedne do ruky a její používání je pohodlné a spolehlivé.
Software armoury umožňuje nastavit spoustu věcí.

  • DPI profily
  • LOD – lift off distance – přizpůsobuje se výška, z jaké má myš snímat. Můžeme si to nastavit ručně, nebo nechat software zkalibrovat podle materiálu podložky – guma, látka apod, nebo si vybrat přímo konkrétní podložku, pokud je známá.
  • RGB efekty – osvětlené je kolečko a spodní část, u černé verze pak i logo. Myš může staticky svítit, blikat, dýchat nebo třeba střídat barvy duhy. Máme možnost si upravit rychlost, směr a jas tohoto osvětlení. Můžeme si synchronizovat celou myš, nebo si nastavit na všechny osvětlené části jiné efekty.
  • Button Response time – jak rychle reagují tlačítka na kliky
  • Angle Snapping – Funkce vhodná třeba pro grafiky nebo lidi, co si občas rádi něco nakreslí. Funkce vyrovnává úhly a tím zajišťuje rovnost pohybu, třeba na nakreslení rovné čáry.
  • Zrychlení – zvyšuje DPI myši při rychlém pohybu
  • Zpomalení – snižuje DPI myši při pomalém pohybu
  • Pooling rate – mění, jak rychle PC detekuje pohyby myši a přispívá k plynulosti pohybu
  • Změna tlačítek – tlačítka mohou dělat řadu věcí. Jejich funkce se dají měnit, můžeme si tedy udělat třeba dvojitý klik, případně použijeme pokročilé funkce – spustit hudbu/film, spustit makro, vykonat funkci windows nebo třeba tlačítko úplně vypnout.
  • Statistiky – možnost změřit si počet kliků za sekundu a zjistit, v jaké výšce je přibližně sensor. To pomáhá správné kalibraci.

Průměrná cena: 1 701 Kč

+ Kvalita
+ Funkce
+ Vlastnosti
+ Pohodlnost
+ Vzhled
+ V balení vyměnitelné spínače
+ RGB

– Růžová verze nemá osvětlené logo

Shrnutí
Asus odvedl kus práce při výrobě této myši a velice se jim podařila. Množství funkcí, kterými myš disponuje, je skvělé. Osvětlení jistě ocení každý milovník RGB. Doporučila bych ji každému hráči, kdo chce mít možnost si myš nastavit podle svých představ a dovést ji tak k dokonalosti. V kombinaci s podložkou ROG Sheath se myš stává dokonalou bitevní zbraní v herním světě.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *