Recenzia – Lenovo Tab P10

Recenzia šikovného tabletu pre celú rodinu.

Na našej stránke sme vám už priniesli viacero testov Lenovo/Moto zariadení. Išlo prevažne o smartfóny a notebooky, dnes sa však pozrieme na tablet. Ide o Tab P10, ktorý s 10,1″ displejom, tenkým skleneným telom a snímačom odtlačkov prstov.

V balení nájdete tablet samotný, USB-C kábel a nabíjačku. Nechýba ani dokumentácia, pri ktorej je aj spinka na otvorenie sim šuflíka.

Pozrime sa na tablet bližšie. 10,1″ IPS obrazovka ponúka pomer strán 16:10 a Full HD rozlíšenie 1920×1200. Pozorovacie uhly, podanie farieb aj jas sú dobré a budú ideálne pre každodenné používanie. Samozrejme, treba hľadieť na cenu tabletu a nemať prehnané očakávania a porovnávať P10 napríklad s iPadom… Napríklad ja som si hneď všimol raster vzhľadom na to, že som zvyknutý na vyššie rozlíšenie.

Spracovanie je veľmi dobré. Páči sa mi tenké 7 mm hrubé telo, ktoré má hliníkový rám a sklenenú zadnú časť. P10 tak pôsobí luxusne, no deťom by som ho do rúk nedával. Bude to naozaj tablet pre staršie deti, ktorý už nebude padať na zem, lebo bola by škoda ho rozbiť.

Vďaka hmotnosti 444 gramov sa dobre drží v ruke a ani pri dlhšom používaní vás nebudú bolieť ruky. Naozaj ide o šikovný tablet na prezeranie internetu aj pozeranie videí.

Ovládacie prvky sú rozmiestnené rozumne a umožňujú držanie v pravej aj ľavej ruke. Na ľavom boku je tlačidlo napájania aj ovládač hlasitosti. Vpravo zase USB-C konektor a 3,5 mm audio konektor.

Nájdeme tu tiež slot pre microSD kartu na rozšírenie pamäte ale aj na SIM kartu. Áno, tablet podporuje aj dátové pripojenie cez SIM.

Na hornej aj spodnej strane nájdeme duálne reproduktory, čo patrí medzi hlavné prednosti tabletu. Štvorica reproduktorov podporuje Dolby Atmos a znejú naozaj dobre, na to z akého tenkého zariadenia zvuk vychádza a v porovnaní s konkurenciou.

V konektivite okrem už spomínaného SIM pripojenia nájdeme aj 5 GHz WiFi, Bluetooth 4.2, GPS či dokonca FM rádio. To už je naozaj vzácnosťou. Chválim hlavne 5 GHz WiFi, ktorá často ani v 200-300 € smartfónoch nebýva samozrejmosťou.

Tablet zaujme aj čítačkou odtlačkov prstov, ktorá slúži nielen na zabezpečenie ale aj využitie profilov tabletu, kde každý člen vašej rodiny môže mať vlastné prostredie a využívať vlastné aplikácie. Preto je P10 vhodná do rodiny, ako sme v úvode spomínali. Výrobca dokonca ponúka aj režim pre deti, ktorý vám umožní ešte pokročilejšiu správu zariadenia pre obmedzenie času používania či zabezpečenie pred nechceným obsahom. Opäť však upozorňujem, že vzhľadom na prémiové spracovanie by som tento tablet do rúk malým deťom nedával.

P10 ponúka čistý Android bez zbytočných aplikácií a balastu. Vďaka tomu je tablet celkom svižný a používanie počas testovania bolo bezproblémové. Tablet dostal aj aktualizáciu na Android 9.0, čo je pozitívny fakt a dá sa očakávať, že výrobca sa bude o zariadenie starať aj v budúcnosti. Keď totiž zariadenie nemá nejakú komplikovanú nadstavbu, aj aktualizácie sú častejšie a rýchlejšie.

Aktualizácia priniesla množstvo vylepšení ako odomknutie tvárou, nové prostredie Le Tab UI2.0, či množstvo funkcií na produktivitu ako správu nahrávanie obrazovky, režim nerušiť či nové zábavné centrum.

Batéria má kapacitu 7000 mAh, čo je na rozmery tabletu úctyhodná hodnota. V Geekbench 4 teste vydržal tablet 17 hodín a 22 minút, čo je skvelá hodnota. V praxi vám tak vydrží niekoľko dní, ak ho každý deň budete používať cca 2-3 hodiny.

O výkon sa stará čipset Qualcomm Snapdragon 450, ktorý patrí do nižšej strednej triedy procesorov. Má 8 jadier a frekvenciu až 1,8 GHz. V Geekbench 4 dosiahol 774 bodov v single core teste a 3909 v multicore. AnTuTu 7 skóre je 72236 bodov. Rýchlosť čítania úložiska dosiahla 274 MB/s, zápis 211 MB/s. Všetky tieto hodnoty možno označiť za priemerné, nejde o nič svetoborné. Opäť však treba prihliadať na cenu tabletu.

Tablet je vybavený aj dvojicou fotoaparátov, ktoré poslúžia najmä na videohovory či fotografovanie dokumentov. Ako však býva zvykom, na všetko ostatné bude určite vhodnejší váš smartfón a kvalita fotografií bude na ňom určite lepšia.

Na zadnej strane sa nachádza 8 Mpix snímač s FULL HD videom a AF. Vpredu je 5 Mpix senzor s FF.

Lenovo Tab P10
8 Hodnotenie redakcie
Plusy

• dizajn
• hmotnosť
• cena
• 4 reproduktory
• aktualizácie
• SIM a SD slot

Mínusy

• viditeľný raster
• priemerný výkon

Zhrnutie
Lenovo Tab P10 je šikovný tablet do domácnosti s kvalitným spracovaním, režimami pre všetkých členov rodiny a solídnou výdržou batérie. Poteší nízkou hmotnosťou a malou hrúbkou. Chválime rýchle aktualizácie a systém bez zbytočného balastu. S cenou okolo 250 € ide o bezpochyby a zaujímavú voľbu.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Tablet nájdete u nášho partnera Patro.cz za 6525 Kč / 255 €.

Lenovo Tab P10 si od nás odnáša bronzové ocenenie

Ďakujeme spoločnosti Datacomp za poskytnutie produktu na testovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *