Černý den pro Noctua!

Úterý 8. října 2019 se stalo nejčernějším dnem v historii firmy Noctua. Naštěstí se nejedná o žádnou katastrofu, ale naopak o významný den pro všechny příznivce této značky. Světoznámý rakouský výrobce špičkových chladičů a ventilátorů totiž uvedl tři populární chladiče z edice Noctua Chromax. Jedná se o časem i recenzemi důkladně prověřené modely NH-D15 , NH-U12S a NH-N9i. Ovšem nyní v černočerném chromax.black provedení. A označení „černočerné“ je zde skutečně na místě. Ventilátory, kabely, celé tělo chladiče a dokonce i šroubky montážního systému jsou celé v černém! Tyto nové chladiče mají tedy velkou šanci zaujmout všechny, kteří nepřekousnou béžové a hnědé barevné provedení, kterým je Noctua pověstná už dlouhé roky.

Zdroj – www.noctua.at/chromax

NH-D15 chromax.black

NH-D15 chromax.black je černá verze původního modelu NH-D15, který sbíral v recenzích jedno ocenění za druhým. Stejně jako původní verze, i tento chladič je založen na ověřeném návrhu dvou velkých věží z hliníkových žeber, propojených šesticí heatpipes. Obě věže jsou doplněny černou verzí ventilátoru NF-A15 PWM, který nabízí výjimečně tichý chod. Tento chladič mimo jiné zdatně konkuruje mnohým all-in-one vodním chladičům. Verze chromax.black má celý pasiv i montážní systém SecuFirm2™ vyvedený v černé povrchové úpravě a nabízí tak nenápadný, ale přitom luxusní vzhled. Ta tam je kombinace stříbrné barvy hliníku a podivně vypadající kombinace hnědé a béžové barvy ventilátorů. Jak je pro Noctua dobrým zvykem, tak tento chladič přichází se šestiletou zárukou.

Zdroj – www.noctua.at/chromax

NH-U12S chromax.black

Tento chladič byla moje první zkušenost se značkou Noctua. Sluší se dodat, že velmi pozitivní. Mám tedy radost, když vidím tento kvalitní chladič v chromax.black provedení. NH-U12S nabízí dobrý chladící výkon a tichý chod díky vynikajícímu NF-F12 ventilátoru. A vzhledem ke svým rozměrům poskytuje vysokou úroveň kompatibility s většinou počítačových skříní. I tento chladič přichází se šesti lety záruky, vynikajícím SecuFirm2™ montážním systémem a pověstnou podporou firmy Noctua.

Zdroj – www.noctua.at/chromax

NH-L9i chromax.black

No a nakonec je zde chladič NH-L9i s nízkým profilem. Je tedy vhodný především pro malé mITX systémy, kde se počítá každý milimetr místa. Tento chladič je dodáván s nízkým ventilátorem NF-A9x14, takže celý chladič je vysoký pouhých 37 milimetrů! Navzdory své velikosti však nabízí slušný chladicí výkon a také tichý chod, jak už je pro Noctua chladiče typické. 100% kompatibilita s RAM a PCIe sloty je také zaručena. Šest let záruky a vynikající podpora je zde samozřejmě také. Ostatně jako u všech Noctua chladičů. Jen škoda, že je černá verze dostupná pouze pro Intel LGA 115x patici. Doufejme, že Noctua brzy představí chromax.black verzi NH-L9a pro AMD procesory.

Zdroj – www.noctua.at/chromax

Noctua uvádí, že všechny tři nově představené chladiče z řady Chromax nabízejí stejně dobrý chladicí výkon a také stejně tichý chod jako původní verze. Děkuji vám všem za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště. Nízkým teplotám a tichému chlazení zdar!

Pridaj komentár