Recenzia – Asus ROG Gladius II Wireless

Recenzia novej generácie hernej myši Gladius, ktorá prináša dvojicu bezdrôtových pripojení.

Úvod

ROG Gladius patrí medzi jednu z hlavných sérií herných produktov Asus. Výrobca už vydal niekoľko verzií tejto hernej myšky a dnes sa preto pozrieme na Gladius II Wireless

Balenie

Ako už býva pri ROG produktoch zvykom, krabica má pekný dizajn a na zadnej strane nájdeme základné informácie o myške.

Gladius II Wireless je optická myška s jednoručným dizajnom pre pravákov. Ľaváci budú musieť siahnuť po inej myške, táto pre nich nie je určená.

V balení nájdeme myš, odnímateľný microUSB kábel, návod, 2x vymeniteľné Omron spínače, ROG nálepku a ROG taštičku. Balenie je tak naozaj bohaté a je v ňom všetko, čo by ste si mohli priať.

Parametre

Už sme si povedali, že ide o optickú myš. Vybavená je senzorom PixArt PMW3389, ktorý ponúka maximálne 16000 DPI.

Senzor ponúka 400 IPS, 50g zrýchlenie a polling rate 1000 Hz. Myš k počítaču pripojíte káblom, cez USB adaptér alebo Bluetooth. Toto je hlavná prednosť, myši. Prepínať sa medzi jednotlivými režimami môžete na spodku myši.

Dizajn

Myška má pomerne vysoký profil, vhodná je tak pre väčšie ruky. Mne sa držala veľmi dobre, perfektne mi sadla do ruky. Vyšší chrbát ani rozmery myši mi nijako neprekážali. Pri menších myškách sa mi stáva, že prsty mi presahujú za tlačidlá, to sa v prípade Gladius II Wireless nedeje.

Zameranie pre pravákov je vidieť aj na dizajne a spracovaní. Myš má zdvihnutú ľavú časť a bočné tlačidlá takisto nájdeme len na ľavej strane. Tie z tela dostatočne vystupujú a majú hranu, takže ich ľahko nahmatáte.

Povrch myši je matný a príjemný na dotyk. Boky majú veľké gumové časti, aby sa vám myš nešmýkala. Lesklé čierne plasty sú obmedzené na minimum, čo chválim. Myš sa tak nebude nadmerne a zbytočne špiniť. Na myši nájdeme 6 tlačidiel, pričom všetky z nich sú programovateľné obslužnou aplikáciu, na ktorú sa pozrieme neskôr.

Hmotnosť 126 gramov je na bezdrôtovú myš veľmi dobrá hodnota. Nedávno testovaná Patriot V550 mala 118 gramov a to išlo o káblovú myš. V tejto oblasti tak Gladius II Wireless získava plusové body. Batéria má kapacitu 800 mAh a vydrží vám niekoľko dní.

RGB

Nebola by to moderná herná myška, keby nemala RGB podsvietenie. Podsvietené je ROG logo aj koliesko. Pri používaní žiaľ logo prekryjete rukou a reálne tak vidíte iba podsvietenie kolieska.

Vďaka Aura Sync môžete podsvietenie zladiť s ďalším Asus príslušenstvom či komponentami.

Software

K myši si môžete stiahnuť aj obslužnú aplikáciu. V nej nájdete niekoľko možností ako si upraviť myš po funkčnej ale aj vzhľadovej stránke. V prvom rade tu máte 3 profily, pod ktorými si môžete upraviť funkcie tlačidiel.

Ďalej si môžete upraviť DPI, polling rate, RGB podsvietenie, uložiť a nahrať profily, či zaznamenať makrá. Nechýba už spomínaná Aura Sync, ale podsvietenie viete nastaviť aj samostatne len pre myš.

Asus ROG Gladius II Wireless
9.1 Hodnotenie redakcie
Plusy

• 3 pripojenia
• hmotnosť
• cena
• Pixart senzor
a Omron spínače
• aplikácia

Mínusy

• nič podstatné

Zhrnutie
Asus ROG Gladius II Wireless zaujme predovšetkým možnosťou pripojenia cez tri technológie. Bezdrôtové režimy sú dva, čo umožňuje používanie na viacerých zariadeniach bez nutnosti vyberať USB prijímač a prenášať ho. Senzor aj spracovanie je špičkové, rovnako prepracovaná je aj aplikácia. Myš tiež poteší hmotnosťou a dobrou ergonómiou. Cena sa pohybuje pod 100 €, čo je tiež akceptovateľné a myške tak reálne nemáme čo vytknúť. Bravó Asus!
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Myš nájdete u nášho partnera Patro.cz za 2402 Kč / 95 €.

Asus ROG Gladius II Wireless si od nás odnáša zlaté ocenenie

Ďakujeme spoločnosti Asus za poskytnutie produktu na testovanie.

Pridaj komentár