Recenzia – Patriot Viper V550

Test hernej obojručnej myši V550 od známeho výrobcu pamätí a SSD diskov.

Úvod

Patriot poznáme najmä ako výrobcu operačných pamätí a SSD diskov. Ich herná divízia Viper Gaming sa však neustále rozrastá a v portfóliu výrobcu tak nájdeme aj headsety, klávesnice či myši. A je to práve myš, na ktorú sa dnes pozrieme.

Viper V550

Do portfólia výrobcu pribudla dvojica myší V550 a V551. Dnes sa pozrieme na prvú z menovaných.

V550 je optická myška s obojručným dizajnom. Vhodná je tak pre pravákov aj ľavákov.

Balenie

V balení nájdeme myš a návod, nič viac. Vzhľadom na cenu je to ale pochopiteľné. Drahšie myšky často ponúkajú vymeniteľné spínače, tlačidlá či šmykľavé podložky zo spodnej strany myši.

Parametre

Už sme si povedali, že ide o optickú myš. Vybavená je senzorom PixArt 3325, ktorý ponúka maximálne 5000 DPI. Pomocou softvéru viete DPI upraviť až na hodnotu 10 000 DPI.

Základné info nájdeme aj na zadnej strane krabice, no nič podstatné okrem 5000 DPI, Omron spínačov a 1,8 m USB kábla tu spomenuté nie je.

Senzor ponúka 100 IPS a polling rate 1000 Hz. Ak by ste potrebovali kvalitnejší senzor, V551 ponúka PixArt 3327 s 6200 DPI, IPS 220 a polling rate 1000 Hz. Táto myš však už nie je obojručná a ak ste ľavák, musíte si vystačiť s V550.

Dizajn

Myška ponúka nízky, akoby pričupený profil. Napriek tomu, že mám veľké ruky, držala sa mi pohodlne. Pri menších myškách sa mi stáva, že prsty mi presahujú za tlačidlá, to sa v prípade V550 nedeje.

Obojručné použitie je vidieť hneď na prvý pohľad a pravá a ľavá strana myši sú tak totožné. Líšia sa iba malými ukazateľmi vpravo dole.

Povrch myši je matný a príjemný na dotyk. Boky majú veľké gumové časti, aby sa vám myš nešmýkala. Lesklé čierne plasty sú obmedzené na minimum, čo chválim. Myš sa tak nebude nadmerne a zbytočne špiniť.

Na V550 nájdeme 9 tlačidiel, pričom 8 z nich je programovateľných obslužnou aplikáciu, na ktorú sa pozrieme neskôr.

Hmotnosť 118 gramov je v ruke príjemná a je nižšia ako v prípade bezdrôtových myší, čo je vzhľadom na absenciu batérií pochopiteľné. USB kábel má už spomínaných 1,8 m a je pletený, čo chválim.

RGB

Nebola by to moderná herná myška, keby nemala RGB podsvietenie. Patriot ho spravil veľmi pekne. Svietia oba boky, koliesko aj logo Viper Gaming

Podsvietenie si môžete nastaviť, o čom si povieme za chvíľu.

Toľko k statickým obrázkom. Pozrime sa na podsvietenie V550 v akcii:

A ešte jeden pohľad.

Software

K myši si môžete stiahnuť aj obslužnú aplikáciu. V nej nájdete niekoľko možností ako si upraviť myši po funkčnej ale aj vzhľadovej stránke. V prvom rade tu máte 5 profilov, pod ktorými si môžete upraviť funkcie tlačidiel.

Upraviť si môžete DPI, polling rate, RGB podsvietenie, uložiť a nahrať profily, či zaznamenať makrá.

Aplikácia je prehľadná a jednoduchá na používanie. Má však problém so škálovaním vo Windowse. Na 1440p displeji na 14″ notebooku ale aj 43″ 4K monitore som mal problém vidieť na písmená v aplikácií aká bola malá. Výrobcovi tento feedback predáme a dúfame, že tento problém čoskoro odstráni.

Patriot Viper V550
9.3 Hodnotenie redakcie
Plusy

• spracovanie
• hmotnosť
• cena
• Pixart senzor
a Omron spínače
• pekné RGB

Mínusy

• škálovanie
aplikácie

Zhrnutie
Veľmi vydarená myška s obojstranným dizajnom, kvalitným spracovaním, nízkou hmotnosťou, pleteným káblom a rozumnou cenou. Chválime množstvo nastaviteľných tlačidiel, pekné RGB podsvietenie a príjemné používanie. Treba ešte doladiť obslužnú aplikácia a zážitok z používania bude tip top.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Myš nájdete u nášho partnera Patro.cz za 1071 Kč / 42 €.

Patriot Viper V550 si od nás odnáša strieborné ocenenie

Ďakujeme spoločnosti Patriot za poskytnutie produktu na testovanie.

Pridaj komentár