Recenze uživatele Genesis Nitro 550

Potřeboval jsem nahradit stávající křeslo u svého PC a vybral jsem nakonec produkt prodávaný pod značkou Genesis. Firma se prezentuje na webu, pod obchodním názvem „GENESIS“ byla uvedena na trh v roce 2011 jako značka herních zařízení, která zahrnuje myši, klávesnice, náhlavní soupravy a gamepady.

Zvolil jsem variantu, která podle mého názoru vystihuje nejlepší poměr mezi „výkonem a cenou“. Vybral jsem Genesis Nitro 550, což není ta nejluxusnější varianta, ale vždyť já taky nejsem žádný „profesionální gejmr“ a na tanky a sezení u PC mi to myslím bude stačit. Nosnost ze specifikace 150kg je dostatečná. Model je dodáván s hlavovou i bederní opěrkou.

Genesis nabízí ještě vyšší varianty 770, 790, 880, 990 ale při zkoumání čím se odlišují jsem nakonec došel k závěru, že za vyšší číslo v cenovce až tak větší přidaná hodnota není. Nosnost je pořád 150kg, vzduchový válec a rám s kolečky jsou stejné, područky stejné… rozdíly jsou ve střihu čalounění, výšivce a potahovém materiálu – resp. poměru mezi textilem a PU-koženkou. Možná… kdyby top model Nitro 990 byl v kůži, tak asi „trochu“ přidám a jdu do kůže. Ale zpátky k vybranému modelu. Čalounění tvoří kombinace textil označovaný jako „Fabric“ a PU koženka. Kdo neví co je „Fabric“, tak jsem si to našel. PU koženka je „polyuretan“ – něco jako toto.

Když si objednáte, přivezou Vám cca 24kg balík a v něm ještě jeden potištěný „hezčí balík“…a uvnitř precizně zabalené části s návodem. Návod je „multi-langual“ – rozuměj obrázkový a křeslo sestaví v pohodě každý, kdo má 2 ruce a ví na kterou stranu se utahuje šroubek, na který ve správném pořadí navlékne podložky.

Spojovací materiál (šroubky a podložky s „multifunkčním utahovátkem“) najdete hned nahoře v balení. Všechny komponenty jsou pečlivě zabaleny. Celé poskládání křesla netrvalo déle než 30min.

Pokud můžu soudit, tak co se týká kvality šití a lakování, nenašel jsem žádný problém. Připravené montážní otvory se závity seděly, vše do sebe zapadalo. Vše funguje dle očekávání. Kolečka se po plovoucí podlaze odvalují tiše a nezanechávají žádné „stopy“, zatím nic nevrže ani neskřípe a do budoucna doufám, že to tak také zůstane.

Na závěr ještě jedno pozorování a doporučení. Pro někoho možná zbytečné, ale židle je ergonomicky přizpůsobená pro průměrného „dospělého“ člověka – myšleno rozměrově! Tedy pohodlně/zdravě na ní může sedět „člobrda“ odhadem od 170cm výšky – a víc. Minimum je možná 165, ale neměl jsem vhodný model uživatele k vyzkoušení. Pokud tedy vybíráte křeslo pro dítě, volte raději nižší modely, ty mají nosnost 120kg – usuzuji tedy, že jsou určeny spíše „pro děti“.

Pridaj komentár