Recenze – Rapoo VPRO V500

Dostala se mi k otestování mechanická klávesnice Rapoo VPRO V500. Jedná se o menší klávesnici s absencí numerického bloku. Testovaný kus disponuje spínači Black, bohužel výrobce není udán a Rapoo uvadí tyto spínače a jejich parametry jen pod svým jménem. Další verze se dělají také se spínači Blue a Brown. Klávesnice se prodává za cca 1000 Kč, což je velmi příjemná cena. V této cenové kategorii většinou mechanické spínače u konkurence nenajdeme.

Vzhled a konstrukce:

Klávesnice má minimalistický vzhled, kde vyniká hlavně oranžová lišta mezi horní řadou kláves. Podsvícené jsou pouze 2 horní klávesy vpravo. Díky váze okolo 1kg a pogumování zespodu drží dobře na stole a nedochází k nechtěným posunům. Konstrukce je plastová v kombinaci s kovovou základnou, celkově působí bytelným dojmem. Díky svým menším rozměrům bude vhodná zejména pro hráče, kteří potřebují klávesnici často převážet. Ideální na LAN party apod. Nastavení hlasitosti a vypnutí zvuku se pak ovládá přes 3 klávesy k tomu určené, což je také pohodlné.

Spínače Black:

Teď k tomu nejdůležitějšímu, co dělá tuto klávesnici zajímavou a to jsou velice povedené spínače. Black spínače mají středně vysoký zdvih. Operační síla je dle Rapoo 60±20g. Pro psaní jsou velmi vhodné a zapsání klávesy je přesné s příjemnou odezvou. Během chvíle člověk pocítí rozdíl oproti klasické membráně. Plno lidí se tak může za dobrou cenu dostat ke své první mechanické klávesnici. Co se týče herního užití, tak je to také plně v pořádku. Stisknutí kláves je přesné a ovládání máte pod svojí kontrolou. Je to vždy částečně o zvyku, dle druhu spínače.

Software a funkce:

Co mě hodně příjemně překvapilo, byl software klávesnice. Už v této cenové kategorii můžete nastavit plno věcí. Na záložce “Macro manager” si jednoduše nastavíte preferovaná makra, která pak můžete přiřadit jednotlivým klávesám. Tím to nekončí, uložit můžete na 5 různých profilů a každý profil můžete dokonce spárovat s danou hrou, takže profily nemusíte přepínat. Nastavení se navíc uloží přímo do paměti klávesnice. Jednotlivým klávesám můžete kromě maker nastavovat i různé funkce, např. k ovládání multimédií. Dále je možné přiřadit klávese otevření některého souboru, adresáře a i přímo spuštění zvoleného programu, či hry. Vše je intuitivní, takže v nastavení se rychle zorientuje i laik. Za tohle opravdu palec nahoru.

Závěr:

Rapoo VPRO V500
9.4 Hodnotenie redakcie
Plusy

• Kvalitní dílenské
zpracování
• Mechanické spínače
s příjemnou odezvou
• Povedený software
• Vnitřní paměť
• Poměr cena/výkon

Mínusy

• Někomu může
chybět podsvícení

Zhrnutie
Tato malá klávesnice je pro mě opravdu pozitivní překvapení. Nechce kupující lacině nalákat na všelijaké světelné efekty, ale cílí na dobré zpracování a funkčnost. Se spínači Rapoo zabodovala, pocit z nich je příjemný. K tomu dostanete povedený software, který se velice dobře ovládá a má plno funkcí. Těm kdo chtějí menší klávesnici za dobrou cenu a nevadí jim absence numerického bloku, můžu zakoupení VPRO V500 vřele doporučit.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud