Recenze levné mechanické klávesnice z číny, vyplatí se ?

Společnost Gearbest.com mě kontaktovala v rámci navázání spolupráce recenzování produktů. Mezi prvními produkty, které jsem obdržel byla mechanická klávesnice od společnosti Alfawise za příjemných 50 dolarů.

Klávesnice V2 je mechanická, využívající kopii Cherry MX Blue switchů od společnosti OUTEMU. Každá klávesa je podsvícená RGB LED diodou, pokud si tedy potrpíte na barvičky, klávesnice je pro Vás přesně ta pravá. Životnost klávesnice je udávána 50 milionů úderů, což pokud vezmeme v potaz cenu klávesnice, je opravdu velmi dobrý poměr cena/výkon.

Tělo klávesnice je z opravdu robustního ABS, na první pohled jsem si myslel, že je to broušený hliník. Klávesnice má skoro jeden kilogram, na stole se ani nehnula za celou dobu co jí používám. Kabel je bohužel neopletený s USB 2.0 konektorem o délce 170 centimetrů.  USB hub ze zadní strany klávesnice by byl menší plus, aspoň jeden port pro myš, či nabíjení mobilního telefonu.

V pravé horní části se nachází multimediální klávesy (previous, play/pause, next) a tlačítko pro přepínání režimu otáčivého potenciometru, který upravuje hladinu hlasitosti o 2 %. Druhý řežim upravuje intenzitu jasu RGB podsvícení.

Dále v levém horním rohu je 5 kláves pro přepínání maker. Každá klávesa si dokáže zapamatovat až 60 znaků. Osobně jsem tuto funkci nikdy nevyužil, jelikož ve hrách se tyto makra ukazují pod klávesovou zkratkou “ctrl + F1-5 a je rychlejší zmáčknout tuto kombinaci než hledat další klávesu.

 

Klávesy F1 až 12 obsahují druhotnou funkci, která se zpřístupní se stisknutím klávesy Fn, která nahradila pravé Windows tlačítko. Funkce popíši zleva : Program na přehrání hudby,ubrání hlasitosti, přidání hlasitosti, vypnutí zvuku (pozor, jednou jsem se popletl a místo klávesové zkratky F4 +Fn jsem zmáčknul F4 + Alt a zavřel jsem si rozehranou hru…) Stop, předchozí song, play/pause, další song. Dále je zde pošta, domů v prohlížeči, kalkulačka a hledat.

 

Detail na decentní logo výrobce, zmiňovaný rolovací potenciometr a diody, které ukazují Numlock, Capslock, Scrolllock, Win lock.

Ano, tato klávesnice umožňuje vypnout tlačítko Win, stačí zmáčknout FN + Win a již nikdy omylem neskočíte ze hry na plochu. Dále zde přikládám video s ukázkou RGB efektů a zkoušknu hlasitosti oproti mojí oblíbené membránové klávesnici od společnosti Genius. Na té mám rád tichost a nízké klávesy. Porovnání je čistě orientační.

Klikni zde pro detail klávesnice + Gearbest přichystal také omezený slevový poukaz HSCOB006 , takže berte dokud je 🙂

 

9.2 Hodnotenie redakcie
Plusy

•Cena
•Délka kabelu
•Barvičky
•Nepotřebuje software k ovládání

Mínusy

•MMK svítí i když je počítač vypnutý
•Magnet na otisky, prach
•Není voděodolná
•Kabel není opletený

Zhrnutie
Klávesnice za cenu 50 dolarů rozhodně stojí, manuál by mohl být obsáhlejší. Obsahuje pouze klávesové zkratky na změnu barev a makra. Na hraní je velmi příjemná a i psaní lze přežít. Osobně tuto klávesnici doporučuji každému, kdo chce vyzkoušet mechanickou klávesnici za pár korun.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Pridaj komentár