Silverstone SX-500 LG

Od společnosti SilverStone mi také dorazil SFX-L zdroj, konkrétně SX500-LG.

Tento malý zdroj, má maximální výkon 500W při pouhé váze 1.4 kilogramu a to i při účinnosti 80+ gold, což je nesmírně úžasné.

 

Nejedná se o klasický SFX, ale o SFX-L, která umožnuje díky prodloužení hloubky osazení 120mm ventilátoru, který celý zdroj uchladí při velmi nízkých otáčkách. V balení je k dispozici redukční rámeček, který umožnuje instalaci místo klasického ATX zdroje.  Po montáži je cítit lehká rezonance, která vzniká díky levitaci zdroje.

 

Dále je zde manuál a klasický napájecí kabel s euro koncovkou. Kabeláž zdroje je velmi zajímavá. Oproti ostatním výrobcům, jsou modulární kabely (24pin, EPS a PCI-E) oboustranné. Což znamená že udělání vlastní kabeláže na míru je velmi lehké, naopak u ostatních výrobců, kteří používají 18+10 pin pro základní desku.

 

Délka kabelů a jejich konektory jsou následovné:

Už po rozbalení krabice a vyndání zdroje poznáte, že se jedná o kvalitu. Uprostřed mřížky, která vás má chránit od elektrického zásahu je obří logo společnosti SilverStone.

Celá mřížka jde velmi lehce odstranit, jelikož není jako u ostatních zdrojů chráněna plombou přes šroubek. Z bezpečnostních důvodu toto ale nedoporučuji. Kabely jsou ploché a dají se dobře ohýbat, cablemanagement je tedy velmi solidní.

 

Provozní teplota je od 0 až do  40 °C při neustálém zatížení. Obsahuje ochranu proti přetížení, přehřátí a přepětí. Aktivní PFC je samozřejmost. Výstupy má +3.3V20A, +5V@20A, +12V@40A, +5VSB@3.0A, -12V@0.3A. Žvotnost je udávána na více jak 100 000 hodin. V případě užití slabších karet je možné tímto zdrojem živit i SLI popřípadě Crossfire, avšak doporučuji propočítat wattovou náročnost všech komponent, aby měl zdroj i případnou rezervu.

 

 

Jako malý zdroj se hodí především do menších sestav, ovšem díky jeho prodloužení můžete narazit na občasné potíže s kabeláží, proto doporučuji používat kabely přímo na míru.  Ventilátor postrádá automatické vypnutí mimo zátěž a je to tedy rušivý element, ale vzhledem k tomu jaký výkon a účinnost tento zdroj v sobě ukrývá, dá se to lehce přehlédnout. Cena je oproti ATX zdrojům větší v řádech několika stovek korun.

 

SX500LG
9.1 Hodnotenie redakcie
Plusy

•500W
•Certifikace 80+ Gold
•Cena
•Ohebné kabely

Mínusy

•Ventilátor
•Delší formát SFX-L

Zhrnutie
Pokud stavíte malý, výkonný počítač aka "console killer", mohu Vám tento zdroj jenom doporučit. Jeho vady jsou zanedbatelné, pro jeho určení nemají žádný vliv. Pouze pokud ho nainstalujete do plnohodnotného ATX systému, narazíte na krátké kabely, a "vibrující" redukční rámeček.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Na závěr recenze bych rád udělil zlaté ocenění, které si tento zdroj i přes malé nedostatky rozhodně zaslouží.

 

 

Vybrané komponenty v teste nájdete v eshope nášho partnera www.Patro.cz

Pridaj komentár