Recenzia – Gigabyte Aorus H5

Recenzia herných slúchadiel Aorus H5 s RGB podsvietením

 

Pokračujeme v testoch herného príslušenstva Gigabyte Aorus. Po myške sa dnes pozrieme na slúchadlá Aorus H5. Opäť pekné naming convention – 5 znamená stredný rad, H ako headphone. Ide teda o mainstreamové slúchadlá, ktoré však za zaujímavú cenu ponúknu vysoký komfort, odnímateľný mikrofón či RGB podsvietenie. Aké sú v porovnaní s HyperX Cloud Stinger za veľmi podobnú cenu?

Balenie

V balení nájdeme okrem slúchadiel ešte odnímateľný mikrofón a samozrejme krátku dokumentáciu.

Dizajn

Čierny farbu dopĺňajú typické oranžové prvky. Tvar a dizajn slúchadiel je univerzálny, môžete si ich tak nasadiť z oboch strán. Má to istú výhodu, ak chcete mať kábel z pravej, nie ľavej strany.

Hlavným prvkom je rám skladajúci sa z dvoch častí a mäkkej opierky. Váha slúchadiel sa tak dokáže rozložiť a nevytvára potom taký veľký tlak na hlavu. Toto je jeden z najzásadnejších rozdielov oproti HyperX Cloud Stinger, ktoré sú priamou konkurenciou.

Napriek tomu, že sú Cloud Stinger ľahšie 268 g (bez kábla) / 280 g (s káblom)/ 306 g (s káblom a redukciou) vs 305 g (bez kábla) / 368 g (s káblom), na hlave sú poctivo ľahšie práve Aorus H5.

Veľké ušnice s umelou kožou majú viac než dosť polstrovania, na ušiach sú veľmi príjemné. Jedinou nevýhodou je potenie uší pri dlhšom používaní. To je ale pri slúchadlách bežné.

Ušnice sú chytené pomocou otočného kĺbu, ktorý umožňuje ich náklon, nie však rotáciu. Na stole tak zaberajú viac miesta ako zložené Cloud Stinger.

[slb_group]

[/slb_group]

Ešte väčší je to problém pri odložení na krku. Slúchadlá sú veľké a veľmi obmedzujú pohyby hlavy. Ak si zvyknete dávať slúchadlá na krk, Cloud Stinger vám v tomto ohľade poslúžia lepšie.

Kapitolou samou o sebe je kábel. Cloud Stinger to poňal netradične, štandardne si musíte vystačiť s 1,3 metrový káblom. To oceníte najmä pri mobilných zariadeniach. Pri počítači odporúčam pripojiť ešte redukciu na dva 3,5 audio konektory – zvuk/mikrofón.

Na druhej strane Aorus H5 má pevný 3 metrový kábel s dvomi audio a USB konektorom. Zameraný je tak viac na použitie s PC, nič vám však nebráni pripojiť slúchadlá aj k telefónu. Stačí zapojiť zelený konektor do 3,5 mm audio jacku a môžete ich používať aj so smartfónom. V univerzálnosti používania však vyhráva Cloud Stinger.

[slb_group]

[/slb_group]

Mikrofón je na slúchadlách odnímateľný, čo je veľká výhoda. Môžete ho odstrániť, keď ho nepoužívate a taktiež vymeniť, ak sa vám pokazí. Odmontovanie mikrofónu na Cloud Stinger nie je možné.

Poslednou funkciou na ktorú sa chcem zamerať je ovládanie hlasitosti a tlačidlo na vypnutie mikrofónu. Na kábli Aorus H5 nájdete koliesko a prepínač, ktoré slúžia na ovládanie spomenutých funkcii. Cloud Stringer má ovládanie hlasitosti na pravej ušnici, mute aktivujete vyklopením mikrofónu. Je len na vás aký spôsob preferujete.

 

Výbava

Slúchadlá ponúkajú stereo reprodukciu zvuku z 50 mm berýliových meničov a jednosmerný mikrofón. Impedancia je 32 Ω, rozsah 20 Hz – 20 KHz, citlivosť 100 dB +- 3 dB.  Parametre sú veľmi podobné Cloud Singer, ktoré majú tiež 50 mm meniče, impedanciu 30 a citlivosť 102 dB. Frekvenčný rozsah však majú väčší 12 Hz – 28 KHz. Zvukový prejav slúchadiel je podobný no nie totožný. Aorus H5 majú väčšiu hĺbku a basy, zvuk tak pôsobí mohutnejším dojmom, čo môže byť pre niekoho výhodou. Cloud Stinger však znejú čistejšie.

[slb_group]

[/slb_group]

Podsvietenie a SW

Nebol by to Aorus produkt bez RGB Fusion podsvietenia. Na oboch ušniciach nájdeme podsvietené orly Aorus, ktoré môžu svietiť rôznymi farbami a efektami. Aby podsvietenie svietilo, je potrebné zapojiť USB konektor, bez neho slúchadlá nebudú svietiť.

[slb_group]

[/slb_group]

Prispôsobiť si ho môžete v aplikácii Aorus Graphic Engine. Na výber máte zo stáleho podsvietenia, dýchania, blikania, dvojitého blikania a cyklu. Nechýba ani možnosť synchronizácie s inými Aorus produktami. Iné funcie v Aorus Graphic Engine pre slúchadlá nenájdeme. Pozrime sa na efekty podsvietenia na videu:


 

Aorus H5
8.4 Hodnotenie redakcie
Plusy

• komfort
• cena
• podsvietenie
• odnímateľný
mikrofón

Mínusy

• ušnince
sa nedajú
otočiť
• tri konektory
pre mobil

Zhrnutie
Gigabyte Aorus H5 sú ďalším vydareným produktom zo série herného príslušenstva tohto výrobcu. Chválim komfort používania, priaznivú cenu a synchornizáciu RGB posdvietenia. S cenou okolo 50-60 € sú priamym konkurentom pre HyperX Cloud Stinger. Obe slúchadlá majú špecifické zaujímavé funkcie a je na vás, ktoré slúchadlá vás oslovia. Ak už máte nejaké Aorus príslušenstvo, H5 vrelo odporúčam.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Gigabyte Aorus H5 si od nás odnáša strieborné ocenenie za komfort, RGB podsvietenie a zaujímavú cenovku.

 

Ďakujeme spoločnosti Gigabyte za poskytnutie slúchadiel na testovanie.

 

Pridaj komentár