Lenovo predstavilo novú generáciu ThinkPad 2018

Lenovo nás včera pozvalo na predstavenie nových notebookov ThinkPad pre tento rok. Aké novinky prinášajú a aké modely budú dostupné?

Výrobca nám postupne povedal pár slov a nových modeloch a zmenách akými prešli. Samozrejmosťou sú nové procesory Kaby Lake R Intel Core 8. generácie, Thunderbolt 3 či mnoho ďalších vylepšení.

Nový dok

Veľkou zmenou prešla dokovacia stanica, ktorá sa už nepripája zospodu, ale zľava. Využíva sa pohyblivý mechanizmus, ktorý zabezpečuje kompatibilitu s 12-15″ notebookmi. Pripája sa dvojica TB3 portov a sieťový konektor.

HDR displej

Jednou z najväčších noviniek je rozhodne HDR displej s jasom až 500 nitov. Dostupný bude pri vybraných modeloch, napríklad X1 Carbon 6. gen. Displej ponúka výborné podanie farieb so 100 % pokrytím AdobeRGB farebného spektra. 

Zaujímavou možnosťou je prispôsobenie farieb v prípade istej formy farbozrakosti. Až 8 % populácie trpí nejakou formou poruchy rozoznávania farieb a až 80 % z nich o poruche ani nevie. Lenovo preto ponúka sériu testov, ktoré vám po vyhodnotení prispôsobia kalibráciu obrazu podľa vašich preferencii.

Thunderbolt 3

Notebooky radu X1, T, P a X280 sú vybavené ultrarýchlymi 40 Gbps portami Thunderbolt 3, ktoré umožňujú nabíjanie, prenos dát aj obrazu a rôzne formy dokovania. To už ale iste poznáte z našich recenzii.

On-cell touch

Ďalšia so zaujímavých noviniek. Lenovu sa podarilo spraviť dotykové obrazovky tenšie a ľahšie vďaka absencii sklenenej časti. Dotykové aj bezdotykové verzie notebookov tak môžu mať rovnakú hmotnosť, hrúbku a mechanické časti.

Ešte viac ma potešilo, že výrobca bude ponúkať dotykové verzie s matnou obrazovkou. Doteraz sme boli zvyknutí, že dotyková obrazovka bola vždy lesklá, čo bola veľká nevýhoda pri práci v exteriéri.

Servis

Možnosť rýchlo a efektívne servisovať notebook je pri biznisovom zameraní kľúčová. Lenovo zvolilo len 5 krížových skrutiek na spodnej časti notebooku. Iný výrobcovia vám často sťažia otváranie rôznymi T5 či bezpečnostnými skrutkami a rôznymi dĺžkami skrutiek.

Klávesnica Rise and Fall

X1 Yoga je vybavená zasúvateľnou klávesnicou, ktorá sa prispôsobuje podľa toho, v ktorom ste režime. Pri otáčaní sa postupne zasúva, aby pri režime tabletu neboli klávesy vysunuté. Vyhnete sa tak nepríjemnému stláčaniu, keď ich nepotrebujete. Po zasunutí vznikne rovná plocha.

ThinkShutter

Opäť jedna z noviniek radu 2018. Ide o HW krytku prednej kamery, ktorá opäť pridáva ďalšiu funkciu do už pestrej palety bezpečnosti.

Biometria

Nechýbajú ani čítačky odtlačkov či IR kamery s rozpoznaním tváre a podporou Windows Hello. Zaujímavosťou je, že čítačka sa postupne učí a prispôsobuje sa, ak si náhodou prst zraníte.

Odolnosť

ThinkPad sú ako pracovné nástroje konštruované na najnáročnejšie podmienky. Nezľaknú sa tak nízkych či vysokých teplôt, vlhkosti, prachu či pádom. Pochváliť sa môžu vojenským štandardom MIL-STD, ktorý zaručuje odolnosť v 12 ohľadoch pri 21 testoch.

Ventilátor

Pri návrhu ventilátorov sa výrobca vraj inšpiroval sovími krídlami. Ešte zaujímavejšie je, že do heatsinku sa pravidelne posiela statický výboj, aby sa rozrušil nános prachu a vyfúkol sa potom von.

Pozrime sa konkrétne na nové modely

ThinkPad E580

L380 a L380 Yoga

L380 Yoga je prvá Yoga s dostupnou cenovkou, doteraz sme sa stretli len s Yoga notebookmi s cenou 1000€+

T480s

X1 Carbon 6th gen

X1 Yoga 3rd gen

Na záver ešte krátky pohľad na všetky notebooky

 

Ďakujeme spoločnosti Lenovo za pozvanie na predstavenie nových ThinkPad 2018.

Pridaj komentár