Recenzia – Gigabyte Aorus M3 a AMP500

Recenzia lacnej hernej myši Aorus M3 a podložky AMP500

Gigabyte podobne ako MSI či Asus začal vyrábať herné príslušenstvo. Na test mi prišla nová myška M3 a podložka AMP500. Majú čo ponúknuť okrem príbuznosti k značke Aorus?

Aorus M3

Lacná herná myška s názvom Aorus M3 je prvou myšou z novej série produktov. Gigabyte sa drží zaužívaného značenia 3/5/7, ktoré poznáme z nemecký áut aj procesorov. M3 patrí teda do najnižšej triedy, čomu zodpovedá aj cena. Tá sa momentálne pohybuje okolo 35-40 €. Ide teda o najlacnejšiu myšku, akú sme tu mali, ak nerátame X2 Products Harada, ktorá stojí menej než výrobca udáva. Za najbližšiu konkurenciu pre Aorus M3 z testovaných myší pokladám Razer Abysuss v2. Budem ju preto častejšie spomínať.

Balenie

Balenie myšky je štandardné a ničím neprekvapí. Zobrazuje myšku a jej hlavné prednosti a samozrejme aj parametre. Vo vnútri okrem myši samotnej nájdeme ešte náhradné nožičky.

 

Dizajn

Aorus M3 je myš pre pravákov. Jej ergonómia je prekvapivo veľmi dobrá. Do ruky mi padla ako uliata. Výšku má ideálnu pre podporu dlane a páčia sa mi tiež prehnuté pravé a ľavé tlačidlá. Prsty sa v prehnutom U pohodlne usadia a nešmýkajú sa do strán.

Oba boky pokrýva guma s textúrou. Myš tak viete pevne uchopiť a nevykĺzne vám. Klzké sú však bočné tlačidlá aj tlačidlá pre zmenu DPI. Sú totiž z lesklého čierneho plastu, ktorý vždy kritizujem. Ľahko sa špiní a potom je na dotyk klzký.

Rozmery myši sú 128 x 72 x 43 mm. Hmotnosť bez kábla 104 g, s káblom 132 g. Kábel má 1,8 m a je pokrytý drsnou gumou. Pôsobí trvanlivejším dojmom než kábel na Abysuss v2, no na pletený kábel má stále ďaleko. Pripojený je napevno, nenájdeme tu microUSB ako pri drahších myšiach.

Výbava

Myš je vybavená optickým senzorom Pixart 3988, ktorý má rozlíšenie až 6400 DPI. DPI si môžete prispôsobiť od 50 po 50 dpi krokoch. Myš si dokáže pamätať 4 rôzne hodnoty DPI medzi ktorými môžete prepínať.

Senzor ďalej ponúka 200 IPS, maximálne zrýchlenie 50 g a obnovovaciu frekvenciu 1000 Hz. To je veľmi slušná výbava na to, koľko myš stojí. Pre porovnanie Abyssus v2 má “len” 5000 DPI, 100 IPS a 30 g. M3 tak ponúka lepší senzor za porovnateľnú alebo dokonca lepšiu cenu.

 

Omron spínače majú podľa výrobcu životnosť 20 miliónov stlačení. Tu je opäť možnosť vidieť nižšiu cenu myšky. Kvalitnejšie myši mávajú zvyčajne životnosť 50 mil prípadne vymeniteľné spínače v balení.

Podsvietenie

Neodmysliteľnou súčasťou modernej hernej myši je samozrejme podsvietenie. Aorus M3 ponúka RGB podsvietenie veľké Aorus loga na chrbte myši. Prispôsobiť si ho môžete v aplikácii Aorus Graphic Engine. Na výber máte zo stáleho podsvietenia, dýchania, blikania, dvojitého blikania a cyklu.

Pozrime sa na efekty naživo:

Jedinou nevýhodou je zrejme to, že pri držaní myši celé logo prekryjete dlaňou a podsvietenie tak vôbec neuvidíte. Abyssus má podsvietené aj koliesko, na druhej strane ponúka len 3 farby podsvietenia.

SW

Aplikácia ponúka aj ďalšie možnosti a to prispôsobenie tlačidiel, nastavenia macro funkcii či multimédií.

Bočné tlačidlá tak napríklad môžu slúžiť na ovládanie hlasitosti alebo kopírovanie a prilepenie textu či zatvorenie okna alebo spustenie kalkulačky.

Na výber je neúrekom možností a výber tak záleží len od vašich preferencii. Prispôsobiť si tu môžete tiež citlivosť a úrovne DPI.

 

 

AMP500

Väčšia podložka s rozmermi 430 x 370 x 1,8 mm zaujme netradičným drsným povrchom a odolnosťou voči poliatu. Je tiež umývateľná. Spodná časť je zo silikónu, dobre tak drží na povrchu stola a podložka sa preto nešmýka.

Balenie podomne ako pri myši popisuje základné vlastnosti podložky. Tentokrát aj v češtine.

Textúra je drsná a tvrdá. Pohyb myši aj trackovanie je bezchybné.

Spodná časť je hladká a mäkká.

Nesmie chýbať ani logo Aorus.

Aorus M3
9.4 Hodnotenie redakcie
Plusy

• cena
• ergonómia
• podsvietenie
• senzor

Mínusy

• kábel nie
je pletený

Zhrnutie
Gigabyte Aorus M3 je výborná lacná herná myška, ktorá takmer vo všetkých ohľadoch poráža Razer Abyssus v2. S cenou do 40 € tak ponúka výborný pomer ceny a výkonu. Bude zaujímavé aké vlastnosti prinesú modely M5 a M7 v budúcnosti. M3 sa rozhodne podaril.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Gigabyte Aorus M3 si od nás odnáša zlaté ocenenie za kvalitné spracovanie, výborný pomer cena-výkon a nadpriemerný senzor v tejto triede.

 

Ďakujeme spoločnosti Gigabyte za poskytnutie klávesnice na testovanie.

 

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud