ASUS ROG GTX 1080 Ti Poseidon – Kráľ medzi GTX 1080 Ti

Pozreli sme sa na najluxusnejšiu verziu GTX 1080 Ti z dielne ASUS, aká je?

 

Balenie klasických rozmerov, väčších kariet ASUS s tématikou ROG akurát s prídavným otváracím krytom, kde nájdeme zobrazenie hlavnej prednosti tejto karty a to je vodný blok spolu s klasickým vzduchovým chladičom, čím sa karta stáva akýmsi hybridom. Čiže je možné ju používať s alebo bez vodného chladenia pričom samozrejme bez vodného chladenia bude karta dosahovať vyššej hlučnosti a teplôt.

 

V balení okrem samotnej karty nájdeme aj príslušenstvo, ako napríklad redukcie pre napájanie, nálepky, sťahovacie pásky na suchý zips s motívom ROG a nechýba aj inštalačné CD s manuálom, ktoré je uložené v samotnej papierovej krabičke.

 

Prejdeme na vzhľad samotnej karty, ktorý je naozaj luxusný a mohutný. Kombinácia plastu a kovu na vodnom bloku a samozrejme na back plate, v ktorom je vyfrézované logo ROG, ktoré je podsvietené. V prednej časti sa nachádza kovový výbežok s otvormi pre fitingy vodného chladenia, kde máme možnosť osadiť fitingy, ako z vrchnej strany, tak isto aj z tej spodnej :). Na pravo od tohto výbežku nájdeme plastovú krytku v ktorej sa skrýva podsvietené logo ROG, kde bolo použité zrkadlo, aby bolo dosiahnuté priestorového efektu. Podsvietenie je možné synchronizovať s ostatným HW pomocou ASUS AURA.

 

Ostanem ešte pri vodnom chladení, kde som si všimol jednu maličkosť a to, že pri inštalácii fitinek zo spodnej strany, nie je možné použiť vačie ako 13/10, čiže pre 10 mm hadice, jedine použiť extender a následne väčšiu fitingu.

 

Ak sa rozhodnete používať kartu bez vodného chladenia, máte k dispozícii dvojicu 95 mm tichých ventilátorov spolu s poriadnym pasívnym chladičom, ktorý sa skladá zo samotného vodného bloku, ktorý je primárne určený na chladenie jadra grafickej karty, ktorému dopomáha ďalší pasívny chladič, ktorý primárne chladí ostatné súčasti PCB. Na obrázku nižšie si ďalej môžete všimnúť, že PCB karty obsahuje tiež RGB konektor pre pripojenie ďalšieho externého RGB pásiku a tiež dvojicu konektorov pre ventilátory skrinky, ktoré môžu byť regulované priamo s ventilátormi grafickej karty. Ventilátory grafickej karty samozrejme podporujú aj 0dB prevádzku, čiže pasívny chod.

 

Technické údaje:

Použitie Hranie hier
Modelové označenie NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
Počet stream procesorov 3 584×
Výrobné technológie 16 nm
Kapacita pamäte 11 GB
Pamäť
Typ pamäte GDDR5X
Šírka zbernice 352-Bit
Rozmery Šírka 29,8 cm, Výška 15,8 cm, Hĺbka 5 cm
Frekvencia
Frekvencia jadra 1 594 MHz
Frekvencia pamäte 11 010 MHz
Rozhranie
Pre pripojenie k PC PCI Express x16 3.0
Pre pripojenie monitoru 1 x DVI,2 x HDMI, 2 x DisplayPort
Technológia
Špeciálne funkcie grafickej karty GeForce VR-Ready
Podpora zapojenia viacerých kariet 2-way SLI
Verzia DirectX DirectX 12
Ďalšie technológie HDCP, NVIDIA CUDA, NVIDIA 3D Vision
Chladenie
Typ chladiča Aktívny, S vodným blokom
Veľkosť chladiča Dvojslotový
Spotreba
Prídavné napájanie 2x 8-pin
Odporúčaný výkon zdroja 600 W

 

Pripravili sme pre vás zopár testov tejto grafickej karty, kde v grafoch nájdete aj porovnanie s inými kartami v benchmarkoch a tiež test pri hrách, kde budete môcť vidieť okrem FPS taktiež zaťaženie a teploty karty pri testovaní a samozrejme sme kartu skúsili aj pretaktovať :).

 

 

 

Video – UNBOXING & Benchmarks

Viac záberov a ukážku podsvietenia tejto karty nájdete v našom videu 🙂

 

ASUS ROG GTX 1080 Ti Poseidon
8.5 Hodnotenie redakcie
Plusy

Dizajn
Výkon
hybridné chladenie
Vodné chladenie

Mínusy

problém s veľkými fitingami

Zhrnutie
Ide naozaj o vymakanú verziu GTX 1080 Ti, či už ide o výkon, kvality ASUS ROG, samozrejme v dnešnej dobre možnosti RGB podsvietenia a konektivity
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Táto karta od nás zaslúžene dostáva zlaté ocenenie za dizajn, výkon, výkonné hybridné chladenie a kvality ROG.

Pridaj komentár