SANDISK ULTRA II SSD 240 GB

Slušný SSD disk pre každého?

Na otestovanie sa nám do rúk dostal tento 2,5 palcový SSD disk spoločnosti SanDisk s označením ULTRA II a povedal by som, že dnes už so štandardnou kapacitou 240 GB, ktorá je vhodná na inštaláciu OS a najdôležitejších programov pre nenáročných užívateľov.

Balenie

Kartónová jednorázová krabička v ktorej sa nachádza disk v plastovom kryte spolu s príslušenstvom v ktorom nájdeme manuál, papier s návodom na inštaláciu softvéru na monitorovanie, správu a update SSD disku a tiež nechýba plastová podložka pre inštaláciu SSD do notebooku kde bol predtým osadený hrubší HDD, aby sa zamedzilo voľnému pohybu SSD pri manipulácii.

Vlastnosti

SSD nám ponúkne rýchlosť sekvenčného čítania 550 MB/s  a rýchlosť sekvenčného zápisu 500 MB/s alebo rýchlosť náhodného čítania 91K IOPS a rýchlosť náhodného zápisu 80K IOPS. Disk využíva flash pamäť typu TLC. Tento disk sa vyrába v prevedeniach 120 GB, 240 GB, 480 GB a 960 GB, pričom sa prenosové rýchlosti veľmi nelíšia. Pracovná teplota je od 0 °C do 70 °C. Životnosť je udávaná na MTBF: 1,75 milióna hodín. V balení nájdeme návod na inštaláciu šikovnej aplikácie Sandisk Dashboard v ktorej môžeme jednoducho sledovať stav SSD a aplikácia nás upozorní na prítomnosť nového Firmware, ktorý cez ňu jednoducho nainštalujeme.

Testovanie

Pri testovaní sme spravili zopár benchmarkov, testovali sme rýchlosť čítania a zápisu pomocou testovacích programov Crystal Disk Mark a AS SSD Benchmark. Pri meraniach sme prišli k zisteniu, že výsledky súhlasia s udávanými parametrami výrobcu ako si môžete všimnúť nižšie na obrázku. Tiež sme sa pozreli na aplikáciu Dashboard, kde sme uskutočnili update Firmware a tiež sme sledovali teploty v záťaži, ktoré sa pohybovali maximálne pri 40 °C. Pri bežnej práci bez veľkej záťaže boli teploty na úrovni 27 – 34 °C. Tieto informácie si môžete všimnúť v priloženom videu. 

Video

Video s rozbalením, ukážkou softvéru Dashboard a zopár testov

SANDISK ULTRA II SSD 240 GB
8.3 Hodnotenie redakcie
Plusy

Rýchlosť
Dashboard
podložka pre ssd

Mínusy


nezistené

Zhrnutie
Podľa môjho názoru celkom slušná voľba SSD pre nenáročného užívateľa, či už pre stolový PC alebo upgrade do notebooku. Osobne sa mi veľmi páčila aplikácia SanDisk SSD Dashboard a príde mi ako dosť užitočná. Ide o Vyrovnaného súpera pre konkurenciu, či už vo výkone alebo v cene 🙂
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Pridaj komentár