Recenzia – Razer Lancehead

Recenzia hernej bezdrôtovej myši Razer Lancehead s laserovým 16000 DPI senzorom a Razer Chroma podsvietením.

Razer Mamba je jedna z najlegendárnejších herných myší na trhu. Štýlové balenie, nabíjania kolíska, výkonný senzor či RGB podsvietenie si získali nejedného fanúšika. Tento rok sme sa nedočkali novej Mamby, ale duchovného nástupcu s názvom Lancehead. Myš som používal niekoľko týždňov a s čistým svedomím môžem povedať, že sa veľmi podarila.

 

Balenie

Začneme opäť balením, ktoré je ako vždy precízne a bohaté. Po otvorení púzdra pripomínajúceho knihu vnútri nájdeme myš, USB kábel, bezdrôtový prijímač, predlžovací adaptér na prijímač, farebné nálepky, dokumentáciu a ďakovný list. Balenia od Razer patria medzi úplnú špičku na trhu a pri Lancehead tomu nie je inak.

Dizajn

Poďme sa pozrieť na dizajn myšky. Podobne ako Abyssus v2 a Orochi, ktoré sme už testovali, aj Lancehead je tzv. obojručná myš, teda je určená pre pravákov aj ľavákov. Lancehead som používal aj 14 hodín denne, no nikdy ma z nej nebolela ruka. Do ruky padne výborne, vhodná je predovšetkým, na držanie v dlani.

Ostatné typy držania boli pre mňa nepohodlné, no za to môžu moje veľké dlane a dlhé prsty. Osobne stále považujem Logitech MX Master za najlepšiu a najergonomickejšiu myš na trhu, no používanie Lancehead bolo príjemné a bezproblémové.

Chrbát myši je netradične strieborný, čo je jedna z odlišností od káblovej Tournament verzie. Povrch je na dotyk príjemný, no ešte viac ma potešilo, že sa takmer nešpiní. Boky tvori guma s dynamickým prúžkovaním.

Na okrajoch gumových plôch sú dve čierne lesklé časti, ktoré síce vyzerajú efektne, no zachytávajú odtlačky ako divé. Myš má rozmery 117 x 71 x 38 mm a váži 112 gramov. Kábel má 2,1 m.

 

Na oboch bokoch nájdeme podsvietené pásiky, ktoré sa delia až na 7 častí. Na chrbte je podsvietené logo trojhlavého hada a bez podsvietenie neostalo ani koliesko. Všetky časti sú individuálne nastaviteľné a môžete ich aj spájať do sekcií podľa vlastného vkusu. Mne sa napríklad podarilo nastaviť podsvietenie vo farbe slovenských a českých národných farieb – biela, modrá, červená.

Chroma podsvietenie patrí medzi to najprepracovanejšie na trhu. Vybrať si môžete z režimov vlny, statického, dýchania, reaktívneho a cyklenia farieb. Jednotlivé sekcie podsvietenia však podporujú len ten istý režim a teda nie je možné aby logo dýchalo, koliečko bolo statické a boky robili vlnu. Nastaviť je možné aj intenzitu podsvietenia a to zvlášť pre bezdrôtový a káblový režim.

 

Výdrž batérie býva pri herných myšiach problém. Bežné kancelárske myši vydržia aj niekoľko mesiacov, no senzor s vysokým rozlíšením a RGB podsvietenie sú žrútmi batérie. Výrobca preto udáva výdrž až 24 hodín. Mne myš vydržala 16 hodín, čo je jeden celý deň v plnom pracovnom/hernom nasadení, alebo dva čisto pracovné dni. Táto výdrž sa mi niekoľkokrát potvrdila.

Senzor

Poďme sa pozrieť na srdce Lancehead a to 16000 DPI 5G laserový senzor. Senzor zvláda až 210 IPS a zrýchlenie 50 G. Myš som používal na podložke HyperX Fury S XL, ale aj drevenom stole. Trackovanie bolo vždy presné, rýchle a bez akýchkoľvek problémov. Scenár bol pri hraní rovnaký.

Lancehead teda aj v bezdrôtovom režime pracuje spoľahlivo, čo je pozitívna správa. Ak však plánujete hrať na profesionálnej úrovni, odporúčam pozrieť si nasledujúce video. V krátkostí z neho vyplýva fakt, že káblová Tournament verzia s optickým senzorom je na profesionálne podmienky vhodnejšia. Nakoľko sa však za profesionálneho hráča nepokladám, bezdrôtový Lancehead spĺňa všetky moje očakávania.

 

Synapse

Razer Synapse sme si ukázali pri všetkých predchádzajúcich recenziách, preto si ukážeme len niekoľko screenshotov, ako aplikácia vyzerá.

Synapse už má svoj vek a preto Razer pracuje na novej verzii s názvom Synapse 3. Nová verzia je zatiaľ len v BETA verzií, no Lancehead je jedným z podporovaných zariadení. Medzi hlavné novinky patrí vylepšený grafický kabát, správa clodových a on-board úložísk profilov, nová funkcia Hypershift či vylepšené štúdio Chroma.

 

Razer Lancehead
9.3 Hodnotenie redakcie
Plusy

• dizajn
• ergonómia
• Chroma
• Synapse
• stabilita
pripojenia
• senzor

Mínusy


• vyššia
cena
• nevhodná pre
profesionálov

Zhrnutie
Razer Lancehead je výborná bezdrôtová herná myš, ktorá zaujme dizajnom, ergonómiou aj dobrým senzorom. Výdrž batérie je dobrá, určite sa vám nestane, že by ste ju počas dňa vybili, ak ste ju v noci nabíjali. Podsvietenie Chroma a nový Synapse 3 si zaľúbite. Problémom môže byť vyššia cena a fakt, že káblová Tournament edition má lepší senzor. Ak ste profesionálny hráč, siahnite radšej po káblovej verzii, všetkým ostatným môžem bezdrôtovú verziu len odporučiť.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Myš Razer Lancehead si od nás odnáša zlaté ocenenie

 

Ďakujeme spoločnosti Razer za poskytnutie produktu na testovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud