Zalman představuje nový univerzální systém vodního chlazení

Nejvyšší řady procesorů, které využívají technologii TDP (Thermal Design Power), představují pro výrobce chladicích systémů skutečnou výzvu. Velké množství tepla musí být rychle, účinně a navíc také při co nejtišším chodu odvedeno od jednotky CPU. To představuje celkem obtížný úkol. V této situaci přicházejí na scénu chladicí systémy, které využívají kapalinu místo vzduchového proudu z ventilátorů. Zalman představuje novinku v této kategorii chladičů a uvádí na trh systém vodního chlazení Oymyakon ZM-EQ120

 

Značka Zalman je známá mimo jiné také jako výrobce účinných chladicích systémům a do kategorie chladičů přidává jihokorejská značka novinku, chladič Oymyakon ZM-EQ120.

 

Řešení

Jako je tomu v případě většiny systémů vodního chlazení, také Zalman Oymyakon ZM-EQ120 se skládá ze tří hlavních dílů. Blok s pumpou, radiátor a ventilátor. První část se připojuje přímo na jednotku CPU a je často zcela průhledná. Navíc v našem případě atraktivitu produktu zvyšuje bílé LED podsvícení. Na spodní části jsou měděné plátky, které mají za úkol odvádět teplo z povrchu procesoru. Na tento díl se dále připojuje sada dvou trubic, které vedou chladící tekutinu přes radiátor. Radiátor je vyroben z hliníku a mědi. Na konci chladícího procesu je 120mm ventilátor (také s bílým LED podsvícením), který ochlazuje radiátor a odvádí horký vzduch mimo počítačovou skříň.

 

Kompatibilita

Zalman ZM-EQ120 představuje univerzální řešení, které skvěle spolupracuje s procesory Intel a AMD. Seznam kompatibilních zařízení zahrnuje procesory Intel LGA2066, LGA2011v3, LGA2011, LGA1155, LGA1150 a LGA1151, stejně tak jako AMD FM2/FM2+, AM3/AM3+ a nejnovější AM4. Sada obsahuje veškeré doplňky potřebné pro instalaci chladiče na základní desky různých platforem.

 

Tichý a výkonný

Jak účinný může vodní chladič CPU Oymyakon ZM-EQ120 být? Podle výrobce chladič zvládá TDP procesory až do 250 W. Nejsilnější procesor Intel, nebereme-li v úvahu serverovou třídu, Core i9-7980E má výkon 165 W. Bez problému tak můžete použít Oymyakon ZM-EQ120 a zvýšit výkon procesoru u svého počítače. Dobrou zprávou je i to, že celková hlučnost tohoto chladicího systému nepřesahuj 28 dB.

 

Cena a dostupnost

Vodní chladicí systém Zalman Oymyakon ZM-EQ120 bude dostupný prostřednictvím internetových obchodů a v síti vybraných prodejců. Cena nebyla dosud stanovena.

 

Pridaj komentár