RYZEN SPACE – case mod

Postavili sme case mod vo farbách AMD RYZEN a GIGABYTE AORUS.

 

 

V našej dielni vznikol ďalší výnimočný, výkonný stroj postavený na platforme AM4 s 8 jadrovým CPU a extrémnou grafickou kartou GTX 1080 Ti, spolu s luxusným vodným chladením od EK Water Blocks pre CPU.

Komponenty:

CPU: AMD RYZEN R7 1700

RAM: G.SKILL Trident Z RGB 2×8 GB, 3200MHz, CL16

MB: GIGABYTE AORUS AX370-GAMING K7

GPU: GIGABYTE AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G

SSD: Samsung 960 EVO 250 GB

PSU: GIGABYTE XP1200M

CASE: IN WIN 303

COOLING: EK WB:

  • EK-FB GA AX370 Gaming RGB Monoblock – Nickel
  • EK-RES X3 250
  • EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump) + EK-RES X3 – TUBE 250 (204mm)
  • EK-CoolStream PE 360 (Triple)
  • EK-Vardar F3-120 (1850rpm)
  • EK-HD Tube 12/16mm 500mm (2 pcs)
  • EK-DuraClear 9,5/15,9mm 3M RETAIL
  • EK-ACF Fitting 10/16mm – Black
  • EK-HDC Fitting 16mm G1/4 – Black
  • + ďalšie kolená a podobne

Custom sleeved cables: GOSUMODZ

 

 

Celá zostava bola zladená do farieb AMD RYZEN a GIGABYTE AORUS, čiže oranžovo-čierna. Ako prvé sme sa pustili do úpravy skrinky, bolo potrebné vyrezať/vyvŕtať zopár malých otvorov (malých preto, aby sme uchovali vzhľad a aby sme nenarušili konštrukciu skrinky).  

 

Pokračovalo sa výrobou krytov a držiakov z plexi skla, ktoré sa pomocou teplovzdušnej pištole nahrievalo a tvarovalo, následne sa rezali otvory pre kabeláž a hadice nakoniec sme ich nastriekali na požadovanú oranžovú farbu.

 

Do oranžovej farby sme ladili aj prvky na samotnej skrinky, kde sme prestriekali niektoré časti celé a niektoré len zvýraznili plus pribudli striekané logá firiem, ktoré projekt podporili a tiež názov projektu, ktorý bol decentne nastriekaný na radiátor vodného chladenia.

 

Po striekaní prišlo na skladanie a výrobu custom kabeláže spolu s montážou vodného chladenia, pričom som prvý krát použil pevné trubice a musím povedať, že som sa pri ohýbaní zapotil. Nie je to také ľahké ako to vyzerá, pekne, bez zalomenia ohnúť tie trubice, chce to jednoducho skúsenosti, tréning. Takže som počas výroby samozrejme zničil pár desiatok cm trubice.  Pokračovalo sa výrobou podsvietenia jednotlivých častí ako aj loga EK WB, ktoré som zakomponoval do krytu kabeláže a radiátora. S výrobou kabeláže mám už aké také skúsenosti, no prvý krát som vyskúšal metódu pri ktorej som cable combs (káblové hrebene) vlepil do plexi skla, následne zastriekal a nakoniec som cez ne pretláčal káble čo bola dobrá babračka. Nakoniec som musel jednotlivé drôty premerať, aby nedošlo k skríženiu a následnému zničeniu HW

 

Na záver sme naplnili okruh kvapalinou a otestovali tesnosť vodného chladenia, doladili sme otáčky pumpy ventilátorov v pomere k dobrému chladiacemu výkonu a tichému chodu a mohli sme začať testovať výkon zostavy :).

 

Pripravili sme zopár testov výkonu tejto zostavy v benchmarkoch a tak isto v zopár hrách. No my samozrejme nikdy nie sme spokojný s výkonom, tak sme to ešte pretaktovali a vyladili ako si môžete všimnúť na grafoch. 

 

Z výsledkov vidieť, že je zostava nie len vyšperkovaná na oko, ale poskytne aj poriadny výkon na prácu alebo hranie náročných hier.

 

Projekt sme chceli ukázať aj svetu, zatiaľ sme absolvovali dve akcie a pribudnú ďalšie :).

Prvá akcia bola malá, nami organizovaná pre študentov základných a stredných škôl “SOŠT PC SHOW 2017“, kde sme ešte projekt nemali úplne vyladený

 

Druhá akcia bola obrovská a projekt bol pripravený na 100 %. Vystavovali sme na “MČR 2017” (Majstrovstvá Českej republiky v hraní počítačových hier), súčasť obrovského festivalu “LIFE!” na Brnenskom BVV v dňoch 10 – 12. 10. 2017. Vystavovali sme v stánku jedného z partnerov “ALZA.cz“.

 

Na festivale “LIFE!” sme mali možnosť stretnúť od slávnych hráčov, youtuberov, spevákov až po športovcov a podobne, no mňa najviac potešilo stretnutie s mojim Českým kolegom, kamarátom, nadaným a šikovným case modderom Filipom “L4Modz“, ktorý pred časom účinkoval v súťaži “Geforce Garage“, kde bolo jeho úlohou vytvoriť jedinečný PC za 24 hodín. Na fotkách som ja s Filipom pri mojom a jeho výtvore z “Geforce Garage“, ktorý bol na MČR 2017 vystavený.  

 

 

Video zo stavby case modu:

 

Fotogaléria:

 

 

Na záver by sme sa chceli poďakovať spoločnostiam, ktoré podporili tento projekt a špeciálne poďakovanie patrí spoločnosti GVP za výrobu nálepiek, Ďakujeme! 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud