Recenzia – Logitech M590

Recenzia bezdrôtovej myši s tichými tlačidlami a prepracovaným pripojením.

Logitech minulý rok vydal myš M220 Silent s tichými tlačidlami. Okrem toho myš ničím iným nevynikala. Logitech M590 Multi-Device Silent stavia na rovnakom princípe, no ponúka viac tlačidiel a niekoľko prepracovaných funkcií.

Balenie M590 je rovnaké ako pri ostatných lacných myšiach Logitech. V plastovom obale nájdeme myš samotnú, AA batériu, USB prijímač a dokumentáciu.

Myš má príjemné rozmery 103 x 64 x 40 mm a dobre padne do ruky. Hmotnosť sa zastavila na 100 gramoch.

Veľkosťou je myš podobná minuloročnému modelu M280, ktorý sa teraz predáva aj ako ďalší model M330 Silent Plus.

Tvar myši je určený pre pravákov. Vďaka miernemu zahnutiu doprava myš sadne do dlane ako uliata a oblúk naľavo pohodlne usídli palec. M590 nie je veľká myš, napriek tomu sa mi držala pohodlne a ani po 8 hodinách používania ma z nej nebolela ruka.

Senzor má rozlíšenie 1000 dpi, čo je rovnako ako pri M220. Tento sensor Logitech používa pri všetkých svojich myšiach okrem prémiových modelov MX. Batéria o rozmere AA by mala vydržať až dva roky,  závisí to však od používania.

Prejdime k tomu, čím M590 zaujme, a to sú tlačidlá. Pravé a ľavé tlačidlo myši majú dostatočnú hmatateľnú odozvu na kliknutie, napriek tomu je kliknutie takmer nepočuteľné. V miestnosti s okolitým hlukom 36 dB sa stlačenie tlačidla prejavilo zvýšením na 46 dB. To však bolo v úplnej blízkosti tlačidla a stačí mať myš len v normálnej polohe v ruke a hlasitosť v blízkosti vášho tela bude zvýšená len o 2 dB. Pre porovnanie myš HyperX Pulsefire FPS má pri stlačení klávesy hlasitosť 67 dB a klávesnica Logitech G Pro s Romer-G spínačmi až 71 dB. M590 je v pracovnom prostredí naozaj tichá a nikoho nebude vyrušovať.

Na rozdiel od M220 má nová M590 aj bočné tlačidlá pre kroky dopredu a späť, či možnosť zatlačiť kolečko do strán, čím sa vykoná nejaká akcia. Nad koliečkom nájdeme ešte jedno tlačidlo, ktoré slúži na jednoduché prepínanie medzi dvomi pripojenými zariadeniami. Táto funkcia je veľmi užitočná, ak používate dva počítače naraz, alebo chcete používať len jednu myšku v práci aj doma. Stačí jeden klik a razom ovládate druhý počítač.   

Logitech však nerpestáva invovať a M590 vybavil technológiou Flow. Tá umožňuje spárovať dva počítače na jednej sieti a následne jednoduchým prejdením myši cez okraj displeja preniesť kurzor myši na druhý počítač. Okrem prenosu kurzora je podporovaný aj prenos kopírovaného textu či dokonca súborov. Myš som preto pripojil aj k Lenovo X1 Carbon 5tej generácie, nainštaloval Logitech Options a aktivoval Flow. Prechod myšou je jednoduchý a pri prejdení cez okraj je len miniatúrna pauza, než začnete používať druhý počítač. Ja som si zapol prechod až po stlačení klávesy Control, keďže často sa mi stávalo, že som nechtiac prešiel na iný počítač pri snahe stlačiť nejaký prvok v krajoch displeja.

Otestoval som aj prenosy súborov. Intel Skull Canyon NUC mám k routru Asus RT-AC87U pripojený cez ethernet, X1 Carbon bol pripojený cez 5 GHz Wi-Fi. Prenos 1.09 GB veľkého ZIP súboru trval 1:42. Keď som X1 Carbon pripojil cez ethernet, prenos sa zrýchlil na 1:35. Vďaka Flow dokáže jednoducho a pomerne rýchlo prenášať súbory medzi dvomi počítačmi, čo je veľmi vítaná funkcia.

Aby toho nebolo málo, Flow podporuje aj pripojenie vybraných klávesníc. Túto funkciu som vyskúšal na Logitech M380. Opäť je potrebné spárovať klávesnicu s oboma počítačmi a následne zapnúť túto funckiu v Logitech Options. Následne, keď prejdete myšou na obrazovku iného počítača, aj klávesnica bude komunikovať s týmto počítačom. Logitech teda priniesol možnosť používať jednu klávesnicu a myš na dvoch počítačoch naraz. Momentálne sú však podporované len 3 klávesnice a štyri myši a jeden set.

 

Logitech M590
9 Hodnotenie redakcie
Plusy

tiché klávesy
ergonómia
Easy-Switch
Flow
pripojenie
cez Bluetooth
aj Unifying
veľa tlačidiel

Mínusy

nič

Zhrnutie
Logitech M590 veľmi príjemne prekvapila. Výborne sa drží, má príjemný povrch a nebolí z nej ruka. Exceluje však v tichosti tlačidiel, ktoré nebudú nikoho vyrušovať ani na tom istom stole v práci. Chválim tiež až 8 tlačidiel, z ktorých si až 5 môžete prispôsobiť v skvelej aplikácii Logitech Options. M590 exceluje aj v pripojení cez USB prijímač Unifying a Bluetooth. Čerešničkou na torte sú funkcie Easy-Switch a Logitech Flow, ktoré vám umožnia jednoducho používať dva počítače naraz a dokonca aj prenášať text či súbory medzi nimi. Ak máte aj podporovanú klávesnicu, vďaka Flow vám stačí len jedna myš a klávesnica na ovládanie dvoch počítačov naraz. M590 je skvelá myš do práce aj domácnosti s priaznivou cenovkou okolo 40 €.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Myš Logitech M590 is od nás odnáša zlaté ocenenie.

Ďakujeme spoločnosti Logitech za poskytnutie produktu na testovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud