Recenzia – HyperX Pulsefire FPS a Fury S XL

Recenzia cenovo dostupnej hernej myšky od HyperX a veľkej podložky pod myš aj klávesnicu Fury S XL


E-šport a hranie hier sa v súčasnosti teší veľkej obľube. Z toho majú radosť aj výrobcovia, ktorý na nás chrlia tony herného príslušenstva, v ktorom je už ťažké sa orientovať. Dnes sa pozrieme na novú myšku HyperX Pulsefire FPS a podložku Fury S XL

HyperX Pulsefire FPS

Začneme myškou HyperX Pulsefire FPS. Elegantná optická herná myš s priaznivou cenovkou, pleteným káblom a dobrou ergonómiu bez nutnosti inštalovania ovládačov vďaka plug and play, čo viac si priať?

Balenie milo prekvapilo špičkovou prezentáciou produktu. V tejto cenovej kategórii takéto veci rozhodne nie sú bežné a preto sú vždy príjemným spestrením. V balení okrem myšky nájdeme ešte ďakovný list a jednoduchú príručku. Myška sa však vyznačuje jednoduchým pripojením a okamžitým používaním, nič viac tu preto nie je potrebné.

Rozmery myšky sú 128 x 71 x 42 mm a váži príjemných 95 gramov. Kábel má dĺžku 1,8 metra a je pletený, čo je veľké plus.

Pulsefire FPS je určená pre pravákov, kedže ľavá časť myši je vyššie ako pravá. Ergonomický úchop je veľmi dobrý, myš sa dobre drží a ani po dlhšom používaní z nej nebolí ruka.

Telo je z matného plastu. Myš vďaka tomu vyzerá veľmi elegantne, no nevýhodu je rýchle zašpinenie a zachytávanie mastných škvŕn, hlavne teraz v lete, keď sa človek viac potí. Materiál je príjemný na dotyk, čo len umocňuje dobrý pocit zo spracovania. Boky majú príjemnú pogumovanú štruktúru, ktorá zabraňuje šmýkaniu v ruke. Na ľavej strane nájdeme dve tlačidlá pre krok späť a dopredu.

Koliesko má vrúbkovaný vzor pre jednoduchšie ovládanie a červené posvietenie. Taktiež patrí medzi tie tichšie. Posledným tlačidlom je ovládač DPI. Ten mení podsvietenie na základe rozlíšenie DPI a to následovne – 400 DPI biela, 800 DPI červená, 1600 DPI modrá, 3200 DPI žltá.

Na spodnej strane okrem senzora nájdeme netradične veľké klzáky. Myš sa vďaka nim veľmi jednoducho a rýchlo pohybuje po podložke, čo oceníte najmä pri hrách vyžadujúcich rýchle reakcie. Prejdime k srdcu Pulsefire FPS, ktorým je optický senzor Pixart PWM 3310 s 3200 DPI, 130 IPS a maximálnym zrýchlením 30 g. Spínače tlačidiel sú značky OMRON so životnosťou 20 miliónov kliknutí.

Oproti drahšej konkurencií Pulsefire mierne zaostáva v rozlíšení aj IPS. Pri používaní a hraní som si žiaden rozdiel nevšimol, no profesionálny hráči zrejme rozdiel cítiť budú.

HyperX Pulsefire FPS
8.8 Hodnotenie redakcie
Plusy

ergonómia
spracovanie
cena
pletený
kábel

Mínusy

slabší senzor

Zhrnutie
HyperX Pulsefire FPS príjemne prekvapila. Ponúka kvalitné spracovanie, pletený kábel, bočné tlačidlá, nevyžaduje žiadne drivre ani utility na ovládanie a čo je hlavné, dobre sa drží. Má tiež veľmi priaznivú cenovku, ktorá zatieni aj o máličko slabší senzor oproti konkurencii.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Myška HyperX Pulsefire FPS si od nás odnáša strieborné ocenenie

 

 

HyperX Fury S XL

V druhej časti sa v krátkosti pozrieme na hernú podložku HyperX Fury S XL.

Ako už názov napovedá, ide o najväčšiu verziu s rozmermi 900 x 420 x 4 mm, ktorá pokryje veľkú časť stola a položíte na ňu okrem myši aj klávesnicu.

Vyrobená je z jemnej látky, ktorá je prímená na dotyk a vhodná pre optické myši, akou Pulsefire FPS je. Veľkým plusom sú obšité okraje, ktoré zabránia poškodeniu podložky a pridávajú na kvalite výrobku.

Spodok podložky je pogumovaný vďaka čomu sa podložka na stole nešmýka. Celkové spracovanie je na oveľa vyššej úrovni než v prípade X2products Xpad Pro XXXL. Za vyššiu kvalitu si však priplatíte.

Takto to potom vyzerá v noci na stole (na obrázku nájdete ešte Logitech G Pro mechanickú klávesnicu, Samsung U28E590D a LG27UD88).

HyperX Fury S XL
9.1 Hodnotenie redakcie
Plusy

rozmery
obšité okraje
kvalitná látka
pogumovaná
spodná časť

Mínusy

vyššia cena

Zhrnutie
Fury S XL je veľká podložka pod myš aj klávesnicu. Poteší kvalitným spravovaním, obšitými okrajmi či pogumovanou spodnou častou. Vyššia cena okolo 35 € je v tomto prípade opodstatnená a odporúčam si za podložku priplatiť.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

Podložka HyperX dostala zlaté ocenenie za výborné spracovanie a komfort pri používaní. V tomto prípade sa oplatí si trochu priplatiť.

 

Ďakujeme spoločnosti Kingston za poskytnutie produktov HyperX na testovanie.

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud