Recenzia – Asus Strix Evolve

Recenzia hernej myšky s RGB podsvietením a vymeniteľnými časťami

 

Na test nám prišla ďalšia myš od spoločnosti Asus. Podobne, ako nedávno testovaná Pugio, aj Evolve má RGB podsvietenie a tiež je vhodná pre pravákov aj ľavákov. Podsvietenie síce nie je také prepracované ako v prípade Pugio, no vymeniteľné časti dokážu zmeniť tvar myšky na jeden zo 4 režimov.

V balení nájdeme dokumenty, ROG nálepky, myš samotnú a dve vymeniteľné časti.

Boky myšky pokrýva gumený vzor, ktorý zabraňuje šmýkaniu v ruke. Nájdeme tu tiež logo Strix a dvojicu tlačidiel. Tie sú na rozdiel od Pugio pevné a nedajú sa vymeniť. Tvar Evolve však zabraňuje stláčaniu tlačidiel na druhej strane malíčkom a prstenníkom, nestretol som sa preto s neúmyselným stlačením týchto tlačidiel.  

Kábel chválim za spracovanie, je totiž textilný a pletený, USB koncovka je pozlátená.

Koliesko má rovnaký pogumovaný vzor ako boky, má plynulý a tichý chod. Pod ním sa nachádza ešte tlačidlo pre zmenu DPI.

Evolve váži 100 gramov a rozmermi je o máličko väčšia než Pugio. Je dlhšia a vyššia, vďaka čomu sa mne osobne lepšie držala v ruke.

Myš disponuje optickým snímačom s rozlíšením 7200 DPI, 150 IPS a maximálnym zrýchlením 30 g. Ide teda o rovnaký senzor ako má ROG Pugio. Zhodné sú tiež OMRON spínače so životnosťou 50 miliónov kliknutí.

Prejdime k najväčšej vymoženosti myšky Strix Evolve. Tou je možnosť vymeniť vrchné časti myši. Vrch Evolve je rozdelený na pravú a ľavú časť.

Existujú 4 kombinácie tvaru myši. Po rozbalení je myš nastavená na obojručné používanie s nízkym profilom a v balení sa nachádza pravá a ľavá časť s vysokým profilom.

Výmena jednej časti je jednoduchá. Stačí nadvihnúť plastový kryt v zadnej časti myši a celá jedna plastová časť sa oddelí od zvyšku myši. Uchytenie takejto jednej časti je zabezpečené magnetmi, takže je pevné, no nie je problém plastovú časť odpojiť.

 

Strix Evolve ponúka na výber 4 režimy – nízky profil, vysoký profil na pravej časti, vysoký profil na ľavej časti a vysoký profil na oboch častiach. Používateľ však využije len tri z týchto režimov, keďže posledný je určený pre úchop druhou rukou.

Ja osobne som myš používal s vysokým profilom na pravej časti a nízkym profilom na ľavej časti. Vďaka tomu sa myš mne ako pravákovi lepšie držala.

Z dizajnu Strix Evolve budú ťažiť rovnako praváci aj ľaváci, osobne si však myslím, že Evolve je zaujímavá myš najmä pre tých, ktorí radi často menia dizajn myši, alebo pre tých, ktorí majú v domácnosti praváka aj ľaváka a nechcú kupovať dve myši.

Evolve im vďaka jednoduchej výmene plastových častí s rôznym dizajnom umožní myš prispôsobiť za pár sekúnd.

Myška je tiež vybavená RGB podsvietením v tvare obráteného T. Pugio je v tomto smere s podsvietenou zadnou časťou, logom a kolieskom na vyššej úrovni, najmä keď si celé podsvietenie Evolve budete pri používaní zakrývať. Taktiež sa budete musieť uspokojiť s menším množstvom režimov podsvietenia.

Pokročilé funkcie Strix Evolve si môžete nastaviť pomocou aplikácie ROG Armoury. S touto aplikáciou sme sa stretli už pri ROG Pugio. Aplikáciu som chválil za pekné prostredie, jednoduché ovládanie a množstvo funkcií a nastavení. Všetky tieto pozitíva platia aj pre Strix Evolve.

 

Asus Strix Evolve
8.9 Hodnotenie redakcie
Zhrnutie
Strix Evolve je veľmi zaujímavá myš s netradičnou funkciou - vymeniteľnými krytmi. Vďaka nim si môžete jednoducho zmeniť tvar myši a prispôsobiť ju tak pre praváka či ľaváka. Myš má spoločný senzor s ROG Pugio, preto sú myši čo sa týka výkonu zhodné. Líšia sa teda len v tvare a podsvietením. Za veľkú výhodu Strix Evolve pokladám výrazne nižšiu cenu v porovnaní s ROG Pugio a to až o 20 €. Cena Evolve sa momentálne pohybuje okolo 70 €.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

 

ROG Pugio nás zaujala prepracovaným podsvietením, Strix Evolve zase vymeniteľnými krytmi a lepšou cenovkou. Keďže však obe myši majú rovnaký senzor, aj Strix Evolve udeľujeme strieborné ocenenie

 

Ďakujeme spoločnosti Asus za poskytnutie produktu na testovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud