Be quiet! PURE BASE 600 Window Orange

Najkrajšia skrinka akú som  za poslednú dobu videl! 🙂

Pozrel som sa na skrinku Nemeckej spoločnosti Be quiet!, ktorá ma naozaj ohromila kvalitou, usporiadaním a celkovo svojou krásou 🙂 Viac sa dozviete nižšie.

Ako prvé, samozrejme pár záberov balenia. Môžeme vidieť zopár informácií o skrinke či už zobrazenú modularitu na obrázku, alebo popis vlastností vedľa.

Po vybalení z polystyrénu a fólie na nás čaká nádherná skrinka s elegantným, uhladeným a luxusne pôsobiacim dizajnom. Predný panel je pekný hladký bez bez rôznych otvorov na vetranie, je síce plastový, ale pozdĺžne brúsený, čo mu dodáva na vkusnosti. Skrinka musí samozrejme nasávať čerstvý vzduch, ktorý dnu prúdi cez mriežky na bočných stranách predného panelu, ktoré sú olemované oranžovým dekorom. Na prednom paneli nájdeme tlačidlo zapnutia, reset, ledky, audio a mikrofón 2 x USB 3.0 a regulátor otáčok ventilátorov v skrinke, kde sú napojené dva ventilátory, ktoré sú už obsahom skrinky, jeden 120mm (v zadu) a druhý 140mm (v predu).

Celá skrinka je, dá sa povedať uzavretá, no pre lepší prietok vzduchu vieme kryt vrchnej časti zdvihnúť, pričom si vieme nastaviť dve rôzne výšky zdvihnutia krytu, alebo ho vieme celý odstrániť. Kryt tiež obsahuje zvukovú izoláciu pre odhlučnenie skrinky.

Do vrchnej časti skrinky vieme umiestniť  2 x 140 mm alebo 3 x 120 mm ventilátor, taktiež tam vieme osadiť radiátor vodného chladenia, odporúčal by som maximálne 360 mm dlhý a maximálne 30 mm hrubý. Po odstránení šuflíkov pre HDD a DVD rom máme v prednej časti priestor pre ďalší radiátor, hrubší, no aj bez odstránenia suflíkov pre HDD tam dokážeme osadiť tenký radiátor s hrúbkou 30 mm a 240 mm. Z druhej strany plechu (vonkajšia časť pod predným plastom) je osadený hore spomenutý 140 mm ventilátor, kde dokážeme spolu osadiť až 3 x 140 mm ventilátor. Čo sa týka zadnej strany za základnou doskou, je tam dostatok priestoru pre vytvorenie peknej kabeláže, tiež sú použite vkusné priechodky cez plech v oranžovej farbe.

Na zadnej strane nájdeme ďalej schovanú dvojicu uchytení pre 2,5 palcové SSD disky, pričom ich vieme odšrúbovať

Na záver by som len dodal, že ide o veľmi vydarenú skrinku s príjemnou cenovkou približne 100 €

Ďalšie technické informácie nájdete tu:

Manuál:  http://www.bequiet.com/volumes/PDM/_series/purebase600wndw/purebase600wndw_mn_en.pdf
Datasheet:  http://www.bequiet.com/volumes/PDM/_series/purebase600wndw/purebase600wndw_db_en.pdf

Video:

Galéria:

 

 

Be quiet! PURE BASE 600 Window Orange
9.4 Hodnotenie redakcie
Plusy

Sklenená bočnica
Modularita
Veľká kompatibilita s vodným chladením
prachové filtre
odhlučnená, priechodky pre kabeláž

Mínusy

Nenašiel som

Zhrnutie
Táto skrinka dostáva zlaté ocenenie za kvalitu, použité materiály, usporiadanie a celkový vzhľad.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud