ASUS OC event Máj 2017

Pred časom sa uskutočnila jedna z pravidelných akcii ASUS pre pre pozvaných hostí, samozrejme sme nechýbali ani my :).

Ako už býva zvykom, na akcii sa stretli fanúšikovia značky ASUS (ROG) a taktovania. Boli predstavené novinky zo sveta IT, ktoré sme si mohli ošahať, nafotiť prípadne vyskúšať.

Jedna z najhorúcejších noviniek bola grafická karta ASUS GTX 1080 TI ROG POSEIDON PLATINUM, ktorú sme mali možnosť ako jedni z prvých v Čechách a na Slovensku vidieť, nafotiť, vyskúšať. Pre tých, ktorý nevedia prečo je táto karta tak výnimočná, tak je to osadeným vodným blokom v kombinácii s klasickým vzduchovým chladičom, posilnené napájanie a vysoko nataktované frekvenie pamäte a jádra.

Akcia sa niesla v duchu AMD Ryzen, pričom boli pripravené dve zostavy postavené na rovnakých základných doskách ASUS PRIME B350-Plus a rovnakých CPU AMD Ryzen 5 1600  a s chladičmi SilentiumPC Fortis 3 s rovnakými pamäťami od spoločnosti ADATA na ktorých prebiehala súťaž v pretaktovaní medzi zúčastnenými fanúšikmi, pričom súťažili 3 dvojice. Súťažilo sa v rôznych benchmarkoch, pričom súperiaca dvojica mala rovnaké benchmarky a víťazom duelu sa stal súťažiaci s dosiahnutým vyšším skóre v danom benchmarku.  Celý priebeh akcie, prevažne súťaženie v pretaktovaní, ale aj rozprávanie o novinkách, či odpovedanie na otázky, ktoré boli kladené moderátorom mohli diváci sledovať na live streame Asusu. Pridávam link záznamu: https://www.youtube.com/watch?v=D0lg8cuZxfk

Súťažilo sa o vecné ceny, celkový víťaz taktovania si odniesol jednu zo zostáv na ktorých sa taktovalo a o ďalšie ceny hrali aj diváci na streame 🙂 Samozrejme ani ostatný zúčastnený neodišli naprázdno, ale dostali nejaké komponenty, príslušenstvo na recenziu.

Ja som si priniesol luxusnú myšku ASUS ROG Spatha a mikinu ROG s logom môjho youtube kanálu za ktorú Asusu a Flankerovi ďakujem! 🙂

Na záver, akcia bola vcelku podarená, rád prídem aj nabudúce 🙂

 

Video

Galéria:

Pridaj komentár