ASUS Cerberus V2 Headset

ASUS představil novou generaci herních sluchátek série Cerberus s názvem Cerberus V2. Tak se pojďme podívat na to, kam až se tahle V2 revize posunula oproti svým předchůdcům.

Na začátek se sluší říct, že se ASUS nebál odvázat a tak sluchátka budou dostupná ve třech barevných provedeních. Černo – červené, černo – modré a černo – zelené, z čehož jako první dostupná bude v obchodech černo – červená varianta a postupně by se měly přidat zbylé dvě varianty. Bohužel se prozatím neví kdy a jestli se vůbec přidají.

OBSAH BALENÍ


Obsah balení se proti předchůdcům nijak moc nezměnil. V balení najdeme, manuál a poučení o správnosti používání zařízení, metr třicet dlouhou sluchátkovou prodlužku s rozdvojením na mic a sluchátka na konci, připojitelný mikrofon a mimo jiné také sluchátka ROG Cerberus V2.


V balení je tedy vše, co potřebujete.
Prodlužka stejně jako sluchátka disponuje měkkým opleteným kabelem, který se nazašmodrchává, neláme a skvělý drží svůj původní tvar.


Připojitelný jednosměrný mikrofon je pak víceméně totožný, jako u předchozí generace. Tedy 10 cm dlouhý, ohybatelný do všech směrů, kde krásně drží než jeho ohyb změníte a je zakončený pěnovým obalením samotného mikrofonu, aby se eliminovali ostré zvuky, například při vyslovování “P”.
Kvalitu mikrofonu pak šla oproti minulé generaci značně nahoru a zvuk je tak zase o něco čistší. Pokud jsem na Teamspeaku porovnával první a druhou generaci sluchátek, druhá strana hodnotila druhou generaci jako značně povedenější.


Stejně jako u předchozí generace se mikrofon připojuje do levé mušle sluchátek.


Po připojení tohoto mikrofonu se také deaktivuje mikrofon integrovaný na ovládacím panelu, který nalezneme na kabelu a tak dochází ke snímání hlasu tímto lepším a kvalitnějším mikrofonem.
Frekvenční odezva tohoto mikrofonu je 50 ~ 10000 Hz.

No a nyní k samotným sluchátkům
Čím se mohou sluchátka oproti většině konkurence pochlubit, je podpora všech současných platforem a zařízení, jako je PC, MAC, PS4, XBOX ONE a veškerá mobilní zařízení na trhu.
Co se ale razantně změnilo je design a střeva samotných sluchátek.
Na sluchátkách najdeme oproti předchozí generaci o trochu tenčí, metr dvacet dlouhý opletený kabel zakončený 3.5mm pozlaceným jackem, který pak lze samozřejmě prodloužit dodávanou prodlužovačkou o délce metr třicet, protože s délkou metr dvacet kabel nedosáhne dál než k mobilu do kapsy nebo k notebooku.
Ovládací panel pro zapínání/vypínání mikrofonu, ztlumování sluchátek a s integrovaným mikrofonem zůstal designově stejný, avšak v ASUSU zamakali, a i integrovaný mikrofon na kabelu má o dost lepší zvuk, než integrovaný mikrofon u předchozí generace. Samozřejmě je primárně tento mikrofon určen pro nutné vyřízení telefonních hovorů nebo pro zadávání příkazů pro mobilní asistenty, tedy pokud to lze, určitě je lepší využít přídavného mikrofonu.
Frekvenční odezva tohoto mikrofonu je stejně jako u připojitelného 50 ~ 10000 Hz.


Sluchátka nám trochu narostla a tak působí o něco dospěleji než starší sestřičky.
Pokud se podíváte do tabulek, můžete vidět, že nová generace je také o 78g těžší. Dělají to především větší plastové mušle, které teď dokáží obejmout a zakrýt bez problémů i větší elfí uši a vystýlka překlenutí, které vám sluchátka drží na hlavě, která na první generaci Cerberusů nebyla a ASUS se spoléhal pouze na samotný látkový pruh.
Díky větším mušlím a náušníkům je tak lépe odtlumen okolní ruch a vy si můžete nerušeně užívat toho, čeho opravdu chcete.


Překlenutí s vystýlkou je navíc krásně designově prošívané, což podtrhuje preciznost a dokonalý design celých sluchátek.
Nově namísto plastového rozpínacího oblouku a konstrukce sluchátek je zde použitá tenká nerezová ocel, takže nyní sluchátka vydrží výlevy i těch největších nerváků.
A vy se asi ptáte, zda je tenhle hmotnostní rozdíl znát.
Ne, není.  Díky měkké výstelce, která je na látkovém oblouku, který máte přes hlavu je váha dokonale roznesena po celé šířce sluchátek a vy tak hmotnostní rozdíl absolutně nemáte šanci poznat.
Další bonusem je u těchto sluchátek také menší přítlak a větší roztažnost, tudíž sluchátka ani po dlouhém hraní takřka necítíte a tak už herní maratony s kamarády nejsou žádným problémem. Navíc díky větší roztažnosti sluchátka skvěle sednou i na opravdu velké hlavy.

 

ZVUK
Na hraní byla perfektní i první generace sluchátek řady Cerberus, ale při hudbě už bylo občas znát, že se lehounce zadýchávají. ASUS však v druhé generaci udělal až neuvěřitelný skok kupředu!
Basy jsou oproti první generaci hutnější, takže si ve hře připadáte, že ze zbraně opravdu střílíte a máte ji vedle hlavy a při poslechu hudby vám  perfektně vyladěné basy zprostředkují neopakovatelný zážitek!
Výšky a středy pak sluchátka bravůrně vykreslují bez sebemenšího zadýchání a tak si s těmito sluchátky přijdou na své i opravdoví audiofilové.
Je možné, že v určitých momentech se vám bude zdát maximální hlasitost sluchátek nízká, nenechte se však zmást. Jedná se však o chybu přehráváčů či služeb, které vás více hlasitostí nepustí. Například u Spotify je hlasitost samotnou službou omezena zbytečně nízko, ale jakmile si pustíte tu samou skladbu na Youtube, sluchátka vám dají okusit všechnu jejich sílu.
Maximální hlasitost sluchátek je tady omezena na takové hranici, aby sluchátka neprodukovala šumy a chraptivé zvuky, což konkurence občas neudělá a vy na maximální hlasitost slyšíte už odporný a neposlouchatelný zvuk. Za toto mají Cerberusy velké plus!
Jo, a co že nám to vlastně pouští ty lahodné zvuky do uší?
Nové a menší 53mm neodymové měniče, které vystřídaly původní 60mm měniče, které jsme mohli nalézt v původních Cerberusech.
Frekvenční odezva je v tomto případě
20 ~ 20000 Hz.

ROG Cerberus V2
8.9 Hodnotenie redakcie
Plusy

Hutné basy
Větší náušníky
Měkčená vystýlka
na oblouku přes hlavu
Stylový design
Pevná a bytelná konstrukce
Opletený kabel

Mínusy

Vyšší cena

Zhrnutie
Závěr, zhodnocení A co říct na závěr? Je vidět, že se kluci v ASUS rozhodně neflákali a na sluchátkách pořádně zamakali. Od samotné konstrukce, která je nyní bytelnější a odolnější, přes velikost mušlí až po kvalitu reprodukce zvuku, a výběru vhodných měničů. Kvalita zvuku je teď opravdu špičková a dokáže zatopit i o dost dražší konkurenci. Sluchátka můžete zakoupit jako první exkluzivně v CZC.cz, kde budou dostupná během následujících 14 dní za cenu něco málo přes 2 000 Kč!
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena
Sluchátka od nás za perfektní zvuk, stylový design a širokou kompatibilitu berou bronzové ocenění!

Galerie: 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud