RECENZE: MSI GeForce GTX 1050 Ti

Aneb podle mě základní super grafika pro hraní i nových her. Ano, někteří namítnou, že tu je i 1050 a RX460. Ty jsou ale opravdu o poznání slabší a když už 2GB provedení, tak bych volil 1050 na místo RX460/2GB. Ona RX460/2GB má poněkud hodně rozkolísaný výkon. Zase na druhou stranu RX460/4GB je už i za nižší cenu jak GTX1050 a je to také mnohem lepší volba právě díky většímu množství paměti (2 GB je už dnes opravdu málo).

Vraťme se ale k 1050 Ti. Výhodou této grafiky je nízká spotřeba a velmi solidní výkon. Osobně jsem potřeboval něco co dokáže nahradit GTX 750 Ti/2GB. Nutností bylo LP provedení a žádné přídavné napájení. Toto přání mi naštěstí splnila firma MSI se svým modelem GTX 1050 Ti 4GT LP. Toto však není jediná grafika s čipem 1050 Ti v testu. Od firmy MSI jsem dostal na testování i jejich nejlepší GAMING X edici a to GTX 1050 Ti GAMING X 4G. Tato edice má přídavné napájení (6pin). Naskytla se tak jedinečná šance porovnat mezi sebou dvě 1050Ti od stejného výrobce a zhodnotit tak jejich výkon.

Aby tyto grafiky nebyly v testech samy, tak jsem pro porovnání použil další grafiky:

 

 

První co mne u 1050Ti LP zaujalo bylo 2 ventilátorové provedení chlazení. Toto řešení je opravdu velmi dobré a tiché. Předchozí 750Ti LP měla bohužel pouze 1 ventilátor a po delším hraní to bylo opravdu znát. Taktéž provedení GAMING X disponuje jako vždy velmi tichým a kvalitním chlazením.

Testy

Pojďme se podívat, jak si tyto grafiky vedly v testech. (Testování proběhlo na již recenzované základní desce Z270 Tomahawk zapůjčené firmou MSI, která si odnesla GOLD ocenění i s komponenty použitými pro její testování.)

3D Mark

Všechny testy ve hrách proběhly na nejvyšším možném nastavení

Battlefield 1

Ashes of the Singularity

Crysis 3

Far Cry: Primal

Je až podivuhodné, jak malinkatá LP verze 1050 Ti může takto držet krok se svými vymazlenými sestrami se stejným čipem. MSI tady odvedlo opravdu dobrou práci. Samozřejmě v OC se LP verze nemůže měřit s 1050Ti GAMING X.

 

Spotřeba

Co se týče spotřeby,  je nutno uvést, že se jedná o spotřebu celé sestavy měřené jak v Idle tak v Maximální zátěži. Jak jde vidět tak 1050Ti mají opravdu nízkou spotřebu a jsou tak vhodné i do menších počítačových skříní a pro lidi, kteří počítají každý W. (což byl i můj případ)

 

Váha

Dá se říct, že tak z recesese jsem se rozhodl srovnat váhu jednotlivých grafických karet. Je jasné že mi šlo o porovnání LP grafických karet a těch ostatních. 🙂

 

Závěr

Jak se můžete přesvědčit z grafů, tak 1050Ti je opravdu kvalitní grafickou kartou u které se nemusíte bát, že by jste si něco ve FHD rozlišení nezahráli. Dokonce se blíží k výkonu R9 380X, kterou mám v herním PC a jejiž výkon mi zcela dostačuje. ( 1050Ti LP nyní tiká v mém pracovním PC a taktéž můžu konstatovat maximální spokojenost a tuto grafiku vřele doporučuji)

V závěru bych rád podotkl, že i přes vynikající výsledky MSI 1050 Ti Gaming X patří zlaté ocenění MSI 1050 Ti v LP provedení. I přes nižší rozměry a nižší cenu je schopná konkurovat i takovým edicím grafických karet, jako je například Gaming X ( jak můžete vidět v grafech této recenze).

GTX 1050Ti LP  je jednoznačně nejvýkonnější grafickou kartu v LP provedení, a to dokonce bez přídavného napájení. Znovu musím vyzdvihnout firmu MSI, která tuto grafickou kartu dodala na trh (za což ji děkuji) a také za zpracování této karty, jak jsem již psal v úvodu.

Opravdu nemám co bych této grafice vytknul, a proto jak jinak

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *