SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

Vyskúšali sme 550 W zdroj spoločnosti SilentiumPC s certifikáciou 80+ GOLD a modulárnou kabelážou.

 

 

Do rúk sa mi dostal zdroj od netradičného výrobcu SilentiumPC. Tento zdroj ponúka výkon 550 W, modulárnu kabeláž a certifikáciu 80 Plus GOLD so 120mm ventilátorom a 5 ročnou zárukou. (platná v Poľsku)

Začnem balením, ktoré sa mi veľmi páči. Je prehľadné, sú na ňom znázornené všetky informácie o výkone o množstve a dĺžke kabeláže o použitých komponentoch a ochranných prvkov tohto zdroja a všetky jeho vlastnosti.

Keďže ide o modulárny zdroj, väčšinu kabeláže nájdeme v balení (PCIe, Molex, S-ATA), no kábel s 24 pinovým konektorom  spolu s 4+4 konektorom pre základnú dosku a CPU nájdeme pripojené na pevno k zdroju, čo zas nie je problém, keďže minimálne tieto konektory stále zapájame. Pre pripojenie kabeláže boli použité štandardné 8 pinové konektory, kabeláž je príjemná mäkká, dobre sa tvaruje a je primerane dlhá. 

 

Zdroj ponúka pekný výkon, na 12 V vetve 44 A a maximálny výkon 528 W, veľa ochranných prvkov, certifikáciu 80 PLUS Gold s účinnosťou 91%, 120 mm ventilátor, ktorý mi ale neprišiel úplne tichý, ale nebol ani najhlučnejší. Životnosť MTBF (Stredná doba medzi poruchami) 100000 h pri teplote 40 °C.

Na koniec musím zdôrazniť túto maličkosť, ktorá ma pri tomto zdroji úplne nadchla. Toto som ešte nevidel, ale mohli by sa od toho učiť známy, veľký výrobcovia počítačových zdrojov. Táto gumená maličkosť, ktorá je osadená na 24 pinovom konektore je super pomocník, ak nepoužívaťe custom kabeláž, ale chcete mať pekný PC, hlavne pri lacnejších zdrojoch, respektíve nemodulárnych, kde výrobcovia používajú farebne odlíšené káble, potom to bije v skrinke do očí, keď je tam veľa farieb, no SilentiumPC to vyriešilo takouto geniálnou krytkou, za to odomňa majú big Smajlíci na Facebook - Like it.

Tento zdroj sa predáva za 315 zł v prepočte 75 €.

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
8.8 Hodnotenie redakcie
Plusy

Modulárna kabeláž
mäkká kabeláž, dobrá manipulácia
krytka na 24 pinovom konektore
malé rozmery

Mínusy

Nie je najtichší

Zhrnutie
Malý, modulárny zdroj s mäkkou kabelážou, certifikáciou GOLD a parádnou vychytávkou 🙂
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud