ASUS Cerberus Headset

ASUS Cerberus

 

Dneska si dáme trochu jinou recenzi. Rád bych totiž shrnul dlouhodobou zkušenost se sluchátky ASUS Cerberus a zájemcům o tato sluchátka zodpověděl jejich zvídavé dotazy. Jdeme na to!Balení a obsah balení:


Z celkem honosně vypadající krabice se nám jako první podaří vytáhnout samotná sluchátka. Kromě nich je v balení ještě dále připojitelný mikrofon, manuál, prodlužovací kabel a rozdvojka.


Design a provedení:


Sluchátka jsou typicky, jak je u ROG zvykem, provedena v krásném černo červeném designu a kombinace matného a lesklého černého plastu vypadá více než skvěle ! Po bocích sluchátek si pak můžete všimnout ASUS a ROG log.

Na látkovém přemostění nad hlavou pak nápisu „Republic Of Gamers“. Připojitelný mikrofon je cca 10 cm dlouhý a ohebný ve všech směrech, takže si ho můžete nastavit, jak jen se vám zlíbí.


 

Konstrukce:

Krom toho, že jde o obloukovou konstrukci sluchátek, tak mě velice mile potěšilo i utěsnění sluchátek, kdy vy neslyšíte ze svého okolí nic a máte naprostý klid. Při rozumné hlasitosti ani lidi ve vašem okolí neruší to, co vám ve sluchátkách zrovna zní. Sluchátka jsou pevná, krásně drží na hlavě a nekloužou. Díky flexibilnímu látkovému „mostu“ sluchátka sednou na hlavu jak dítěti, tak dospělákovi s velkou hlavou. Navíc díky tomu, že sluchátka nemají přehnaný přítlak, můžete je mít na hlavě klidně desítky hodin, aniž by vás bolela hlava. Sluchátka už nějakou dobu mám a i přesto, že se k nim nechovám 2x nejlíp, tzn. často používám, šoupu s nimi po stole atp. , tak stále nenesou žádné známky používání. Plast skvěle odolává vlasovým škrábancům, které ani na lesklých částech nejsou vidět a klidně bych stále sluchátka mohl prodat jako nová.

Náušníky:


Jde o zcela uzavřená sluchátka, tzn. Náušníky jsou lehce vykousnuté tak, aby vám koženka okolo pohodlně překryla uši. Vnitřní část náušníků nese červený látkový povrch a uši vám kryje vysoce kvalitní koženka. Koženkové náušníky jsou i po měsících užívání jako nové a jde tak o velice kvalitní materiál, který každodennímu užívání jen tak nepodlehne.


Kabel:


Samotný kabel není žádný levný lesklý šunt, ale kvalitní opletený kabel o délce 1.2m. Délka je tak ideální pro připojení do mobilu, tabletu, notebooku nebo PC, které nemá 3.5mm jacky daleko od vaší hlavy. Pokud by vám ale délka kabelu nevyhovovala, v balení je další 1.3m dlouhá prodlužka, která už kabel sluchátek prodlouží na použitelnější délku a vy tak můžete sluchátka píchnout i do vzdálenějšího zařízení. Kabel je příjemně slabý a nejde o žádného tlustého hada. Kabel se navíc neláme ani nijak nezašmodrchává, jak bývá u levnějších sluchátek zvykem!


Ovládání sluchátek na kabelu:


Cca 15cm od levého náušníku sluchátek, ze kterého vede onen kabel, se nachází velice praktické a kompaktní základní ovládání sluchátek se sponou na zadní straně. Můžete si tak skvěle tento mrňavý ovládací panel fixnout třeba na triko. Na samotném panýlku se nacházejí možnosti vypnout/zapnout integrovaný mikrofon, který se na ovládacím panýlku nachází. Jako další funkci tu pak najdete možnost zeslabování/zesilování hlasitosti sluchátek a tak nemusíte pořád otravně nastavovat zvuk softwarově, ale můžete hezky z pohodlí hry hlasitost upravit!

Mikrofon:


Mikrofony jsou v tomto případě na sluchátkách hned dva. Jeden, jak jsem již zmiňoval, na ovládacím panelu, který se nachází na kabelu, no a druhý mikrofon jsme našli v balení a lze ho připojit pomocí 3.5mm jacku do levé mušle sluchátek. Mikrofon na ovládacím panelu je určen při připojení k telefonu na hovory či hlasové ovládání telefonu a přídavný mikrofon, který lze připojit, je pak určen k PC pro komunikace v hrách nebo na TSku. Oba mikrofony vždy druhá strana, která mě poslouchala hodnotila jako kvalitní a bez jakéhokoliv šumu.Sluchátka, rozložení zvuku a kvalita zvuku, hlasitost:


Zvuk je opravdu špičkový v celém rozsahu hlasitosti! Sluchátka umí hrát opravdu nahlas a ani při nejvyšší hlasitosti nemají problém s uřvanými výškami či nestíhajícími basy, jako jiná sluchátka v dané cenové. Sluchátka mají velice příjemně hutné basy, nejsou však zase přebasovaná tak, že by nebylo slyšet nic jiného, a výšky krásně vykreslují až do nejvyšších tónů. Ve hrách jinak stačí nastavení hlasitosti lehce nad polovinu. V tento moment je hlasitost ideální, zvuk nekřičí, ale zároveň skvěle, díky hutnějším basům, slyšíte i kroky nepřítele. Za mě zvuk perfektní, jak pro poslech hudby, tak i na hry a od sluchátek za tuto cenu skvělý výsledek!

 

https://www.facebook.com/Jarme007/

ASUS Cerberus
9.4 Hodnotenie redakcie
Plusy

Skvěle drží na hlavě
množstvo funkcií
Netlačí
Perfektní zvuk, basy i výšky
Obsáhlé balení
Skvělý design

Mínusy

Zhrnutie
Za 1 500,- se jedná o skvělou investici jak pro nenáročné posluchače hudby, tak pro vášnivé hráče. Sluchátka na veřejnosti ostudu rozhodně neutrhnou a večer po připojení k PC vám dovolí si vychutnat plnohodnotný zážitek z vaší oblíbené hry.
Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud