ASUS Strix Wireless

ASUS Strix Wireless, bezdrôtový herný headset, ktorý spárujete s PC, PS4, alebo pripojíte k mobilnému zariadeniu pomocou kábla. Poskytuje dlhú výdrž batérie a 7.1 Virtual Surround Sound.

Do ruk sa mi dostal tento herný headset s jedinečným dizajnom (séria Strix), hneď v úvode prizvukujem, že nie som veľmi zastáncom bezdrôtového (wireless) príslušenstva. Dôvodom je občasná stráta spojenia, dlhšia odozva a moja lenivosť meniť a nabíjať batérie. Toto sú moje názory z minulosti, keď som skúsil bezdrôtový set klávesnice a myšky, no technológie sa zlepšujú, tak som sa rozhodol otestovať headset ASUS Strix Wireless.

Začnem trochu kriticky,  obal na mňa osobne pôsobí lacným dojmom, akoby som v rukách držal lacné nekvalitné slúchadlá, pritom je opak pravdou. Ako obal je použitý samí plast, ktorý našťastie nie je zaliaty, ale dá sa otvárať. Slúchadlá sú uložené v ďalšom plaste pod ktorým nájdeme papierovú krabičku s príslušenstvom (USB kábel,  AUX kábel, mikrofón, Y – kábel). V plastoch tiež nájdeme 2.4GHz USB WiFi adaptér, pomocou ktorého bezdrôtovo spárujeme slúchadla s PC alebo PS4.

 

Poďme na samotný Headset, asi je dobré, že šetrili na balení, pretože samotný headset ma ohromil! 🙂 Príjemne sadne na hlavu, prítlak je tak akurát, po dlhšej dobe používania som slúchadlá necítil, ako keby, som ich ani nemal na hlave. Jediné čoho som sa bál pri prvom použití bolo roztiahnutie slúchadiel, aby som ich nasadil na hlavu, bál som sa či neprasknú, ale bol to len môj pocit, sú použité kvalitné plasty, ktoré sú pomerne odolné voči odretiu o čom svedčí aj moje dlhšie testovanie pri ktorom som nechtiac pár krát trafil hranu stola, odrel o stenu a podobne, keďže som si neuvedomoval, že mám slúchadlá na hlave a že sú trochu rozmernejšie. Prejdeme na samotný zvuk, ktorý je fakt pekný, čistý a slúchadlá ponúkajú pomerne silné basy. Povedal by som, že je to vyvážené a so 7.1  audiom sa pekne vžijete či už do hry alebo filmu. Headset ma veľmi milo prekvapil svojou váhou, keďže je Wireless, musí obsahovať batériu, čiže váha navyše, no veľmi som to nepocítil, pritom je batéria dosť silná, výrobca udáva výdrž 10 hodín a viac, moje namerané hodnoty sú niekde medzi 13 – 16 hodín. Ďalšia super vec je odpojiteľný mikrofón, pre ktorý je pripravené hardvérové tlačítko na zapnutie/vypnutie na bočnej strane slúchadiel, kde nájdeme aj tlačidlá zosilnenia/zoslabenia hlasitosti, zapnutia/vypnutia, ktoré je podsvietené, pri zapnutí  a hľadaní vysielača bliká na oranžovo, pri spárovaní svieti na oranžovo, pri slabej batérii začne blikať na modro a pri nabíjaní svieti na modro. K dispozícii máme ďalej equalizér pre nastavenie rôznych módov. Pri tomto Wireless modeli je to konkrétne aplikácia “Sonic Studio”, ktorú si vieme stiahnuť na stránke výrobcu. Osobne by som privítal ovládací panel, ako obsahuje napríklad model ASUS STRIX DSP. Ďalším podstatným parametrom je dosah slúchadiel, ako som už v úvode spomenul, že nie som zastáncom Wireless aj pre občasný výpadok signálu, tieto slúchadlá obstáli následovne. V rodinnom dome bol dosah 4 – 8 metrov v závislosti od prekážok, hlavne tých kovových ako napríklad kotol, kuchynské spotrebiče a podobne. Vonku s tým, že vysielač bol zapojený v izbe (PC) dosah bol do 10 metrov.

Na záver by som dodal, že dosah by mohol byť väčší, ale celkovo ma slúchadlá milo prekvapili, budem musieť zmeniť môj názor na Wireless príslušenstvo, keďže sa mi to veľmi zapáčilo, že môžem napr. odbehnúť od PC pre jedlo, pitie a pritom môžem počúvať hudbu alebo komunikovať s kamarátmi. Headsetu dávam strieborné ocenenie za kvalitu spracovania, kvalitu zvuku a celkové spracovanie za príjemnú cenu.

 

ASUS STRIX WIRELLES

+ plusy- mínusy
Odpojiteľný mikrofónChýba ovládací panel ako pri ASUS STRIX DSP
Dlhá výdrž batérieKrátky dosah
Mechanické tlačítka priamo na slúchadlách
Pekný zvuk, basy

Hodnotenie redakcie

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Ako hodnotíte tento produkt vy?

Výkon
3
Dizajn
3
Funkcie
3
Cena
3
  Loading, please wait yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud