Představení ASUS Crosshair VI Hero a RYZENU

Dnes, poslední únorový den roku 2017 se mi dostalo příležitosti, jako asi málokomu a moc rád bych za ni poděkoval českému zastoupení ASUS!

 

Jak jistě víte, Ryzeny se nezadržitelně hrnou do obchodů a do vašich PC a horečka po těchto CPU každým dnem stoupá. Co je ale ještě zajímavější než samotné procesory, jsou základní desky pro tato CPU.

 

Dnes nám v tajném sídle ASUS samotný Andrew Wu, ředitel vývoje herních základních desek této značky, představil to nejlepší, co můžete od značky ASUS pro architekturu RYZEN v tuto chvíli mít. ASUS Crosshair VI Hero s highendovým chipsetem X370!
V precizně zpracované prezentaci jsme se tak dozvěděli o všech funkcích, kterými deska disponuje a o všech vychytávkách, které deska nese.
Jako jediná na světě tato deska disponuje speciálními rozměry na uchycení chladiče, takže vám bude stačit i montážní kit na socket AM3+ a nemusíte utrácet za nový kit, který vám neochotní výrobci nechtějí zadarmo poslat. Samozřejmě deska disponuje 2x RGB 4-pin headery pro připojení RGB pásků a je vybavena technologií Aura Sync! Co nesmí chybět je konektor pro připojení USB 3.1 z čela skříně nebo 14x USB v různých verzích na zadní straně desky.
Ale o desce si pořádně řekneme až někdy příště, ať tu nejsme do vánoc.
Aby toho nebylo málo, samozřejmě jsme se také podívali i nový vylepšený ASUS Soft, který je k této desce doporučený a na to, jak tento software funguje a co koncovým zákazníkům nabízí !

Pak přišel čas na dotazy a odpovědi, kdy otázek nebylo málo. Směřovaly hlavně na ASUS Aura Sync software a k samotnému softwaru dodávanému k desce. Ale taky padla i třeba taková otázka, jak dlouho trvá samotný vývoj ROG highend základní desky, jako je tato. Tzn. od ničeho až do doby, než ji koncový zákazník drží v ruce.
Kdo by tipoval rok či více, je hodně na omylu, neboť tento proces díky velkému a zkušenému týmu profíků trvá něco okolo 6 měsíců!!

No a aby toho nebylo málo, i ze zastoupení AMD pro ČR dorazil zástupce, aby nám řekl něco o nastávající architektuře, na kterou se všichni tak moc těšíme.
Proběhlo porovnání s Intelem, ukázka grafů výkonu v jednotlivých benchmarcích, ukázání možnosti OC RAM, jejich chování s osazenými 2 či 4 moduly, či porovnání Intel vs. RYZEN ve hrách a musím říct, že jsem byl opravdu příjemně překvapen, ale o tom víc až nám skončí NDA.

Celkově bylo celkem cca 2 hodinové posezení a debata na toto téma opravdu fajn a přítomnost vývojáře nám dovolila  zjistit odpovědi i na otázky, o kterých bychom jinak mohli pouze polemizovat.

K fotografii s Andrewem, jde o toho sympaťáka v bílé košili!

Koho zajímá víc, sledujte ROG facebook, kde v dohledné době bude ohlášeno datum dalšího GeekTalks, kde se po konci NDAček blíže podíváme na samotnou ASUS Crosshair IV Hero a kompletně architekturu RYZEN, její výkon a možnosti přetaktování a také na to, co nás ve spojitosti s touto architekturou ještě čeká !
Určitě také určitě očekávejte recenzi na tuto desku i z mého pera (nebo videa, kdo ví) a sledujte moji fanpage, kde se o vydání recenze dozvíte jako první.

JARME: https://www.facebook.com/Jarme007/
ROG:  https://www.facebook.com/ASUSROGCZ/?fref=ts

Na závěr přikládám pár fotografií z akce a fotky základní desky!

 

Pridaj komentár