Recenzia – Cherry DW5100

 

Recenzia setu klávesnice a myši s kvalitným spracovaním a rozumnou cenou.

Spoločnosť Cherry je známa hlavne mechanickými spínačmi MX, no už minule sme si ukázali, že v ich portfóliu nájdeme aj iné zaujímavé výrobky, napríklad klávesnicu Strait. Ďalším výrobkom Cherry, na ktorý sa pozrieme, je bezdrôtový set DW5100

Balenie je síce strohé, no obsahuje všetko potrebné – klávesnicu, myš, USB prijímač, dokumentáciu, 2x AA a 2x AAA batérie pre klávesnicu a myš.  Pozrime sa na klávesnicu a myš podrobnejšie.

Celý set je odetý do čiernej farby, čo ho robí vhodným napríklad do kancelárie.

Klávesnica ponúkne pomerne štandardné rozloženie kláves, medzi ktorými nechýba ani numerická časť či multimediálne klávesy. Tie sa nachádzajú nad numerickou časťou ale aj nezvyčajne, pod bežným rozložením klávesov. Nad numerickou časťou nájdeme spustenie prehrávača hudby, otvorenie mailu, otvorenie domácej stránky prehliadača a uspanie počítača.

Pod medzerníkom sa nachádza trojica tlačidiel na ovládanie hlasitosti – znížiť, stlmiť a zvýšiť hlasitosť.

Posúvanie, zastavenie a prehranie hudby či videa nájdeme zase pod navigačnými šípkami. Tieto klávesy sú síce netradične umiestnené, no zvyknúť sa na ne dá veľmi rýchlo. Vďaka tomu, že sú zarovnané s povrchom, nestane sa, že by ste ich stlačili neúmyselne. Rozhodne teda ide o jednu zo zaujímavostí, ktoré na klávesnici nájdeme. Testovaný model JG-0510CS ponúkne československé popisky, čo určite veľa Slovákov a Čechov ocení. My sme radi, že Cherry myslí aj na našich zákazníkov.

Pozrime sa ďalej na spracovanie a ďalšie fyzické vlastnosti klávesnice. Kostra je plastová, pri ohýbaní mierne vŕzga, no nejde o nič dramatické. Použitý plat je príjemný na dotyk a relatívne dobre odoláva znečisteniu. Hmotnosť 800 g je veľmi prijateľná, ide o ľahšiu klávesnicu. Napriek tomu sa na stole nehýbe. Klávesy sú nízke a tvoria aký si medzikrok medzi nízkoprofilovými klávesami na notebookoch a plnohodnotnými mechanickými klávesnicami. Mne osobne sa klávesy veľmi páčili, nakoľko ponúknu lepšiu odozvu ako nízkoprofilové klávesy, no sú výrazne tichšie ako mechanické. Nízky zdvih tiež umožňuje rýchlejšie písanie.

Na rozdiel od Cherry Strait tu nájdeme nožičky, ktoré umožňujú zvýšiť zadnú časť, čo niektorým uľahčuje písanie. Na zadnej časti nájdeme kryt pre dve AA batérie, ktoré sú dodávané v balení.

Klávesnica však nie je dokonalá. Chýbalo mi tlačidlo pri vypnutie a zapnutie klávesnice, čo znamená, že je stále zapnutá. Ocenil by som svetelný indikátor aktivovaného Caps Lock a ľavý SHIFT mohol byť trošku dlhší. Nejde o dramatické nedostatky, ktoré by bránili pohodlnému používaniu, no určite by bola klávesnica vďaka nim lepšia.

Myš dodávaná v sete DW5100 sa predáva aj samostatne pod názvom MW3000.

Ide o ergonomickú myš určenú pre pravákov s piatimi tlačidlami. Vďaka samostatnému DPI tlačidlu môžete prepínať medzi rozlíšením 1000 a 1750 dpi.

Na ľavej strane, kde myš držíte palcom je prímená perforovaná gumená časť a dve tlačidlá slúžiace ako krok vpred a späť.

Na spodnej strane nájdeme tlačidlo pre vypnutie a zapnutie myši a kryt, ktorý zakrýva dve AAA batérie a miesto pre USB prijímač.

Za negatívum pokladám vyššiu hmotnosť 113 g a nutnosť dvoch AAA batérií. Ináč hodnotím myš veľmi pozitívne, páčila sa mi ergonómia a spracovanie. Problém nebol ani s 1750 dpi senzorom, ktorý bez problémov zvládal prácu aj na 4K monitore. Myš bola pre mňa príjemným prekvapením, obzvlášť preto, že pri takýchto setoch sa na myšiach zvyčajne šetrí.

Set Cherry DW5100 sa predáva za približne 40 €, čo je rozhodne dobrá cenovka. Obzvlášť keď zvážime, že samotná myš stojí 21 € a klávesnica je podľa mňa lepšia ako Strait, ktorá stojí tiež okolo 40 €. Za rovnaký peniaz tak set DW5100 ponúkne rozhodne viac muziky.

Cherry DW5100 si preto od nás odnáša strieborné ocenenie.

Ďakujeme spoločnosti Cherry za poskytnutie produktu na testovanie.

Hodnotenie Cherry DW5100

+ plusy- mínusy
kvalitné plastové spracovanie a gumené prvky na myšidve AAA batérie v myši
množstvo klávesov na klávesnici a tlačidiel na myšichýbajú stavové indikátory na klávesnici a tlačidlo pre vypnutie/zapnutie
netradične umiestnené mulitmedíalne tlačidlá na klávesnicivyššia hmotnosť myši
ergonómia myšiobčasná strata signálu
cena
slovenská a česká lokalizácia

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
0
Dizajn
0
Funkcie
0
Cena
0
  Loading, please wait yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud