Recenzia – Logitech G29

Recenzia prémiového setu volantu a pedálov pre PC, PS3 a PS4.

Ovládanie závodných hier je problém. Klávesnica ničím nepripomína ovládanie reálneho auta. Gamepady sú na tom lepšie, pozícia rúk sa aspoň trochu podobá držaniu volantu a ak má gamepad haptický feedback, zážitok z hry je hneď lepší. Čo však robiť, ak vám ani toto nestačí? Hľadáte spôsob ako sa čo najvernejšie priblížiť k ovládaniu auta? Máte radi simulátory? Ak ste aspoň raz odpovedali kladne, odpoveď je jasná, potrebujete herný volant.

Logitech G29 patrí medzi to najlepšie na trhu, čo v súčasnosti môžete kúpiť. Podpora pre Playstation 3, Playstation 4 a PC je veľkou výhodou. Pozrime sa na rozmery a špecifikácie:

Spracovanie je na špičkovej úrovni. Veľmi sa mi páčil veniec volantu aj nerezové pedále. Nerezové sú tiež pádla pod volantom. Plastová zadná časť a úchyty o stôl nekazia celkový dojem z veľmi kvalitne spracovaného produktu.

Proces zapojenia je jednoduchý. Kábel z pedálov pripojíte do príslušného VGA portu na volante, pripojíte napájanie volantu do elektriky a zapojíte USB kábel z volantu do konzoly alebo počítača. Tu nájdete aj port pre pripojenie radiacej páky, ktorá sa však predáva samostatne.

Podporované hry závisia od platformy, na ktorej plánujete hrať. Výrobca si pre nás pripravil takúto prehľadnú tabuľku:

 

Ja som Logitech G29 testoval na PC a odskúšal som hry Dirt Rally a Project Cars. Obe hry fungovali výborne, nebolo treba nič nastavovať a meniť. S čím však treba rátať je mierne obtiažne ovládanie pomocou tlačidiel na volante, ktoré sú určené pre konzoly Playstation.

Už tradične si môžete stiahnuť aplikáciu Logitech Gaming Software, ktorá slúži na ovládanie herného príslušenstva tejto značky. Ani v prípade volantu G29 tomu nie je inak. Opäť teda máte k dispozícii široké možnosti nastavení volantu aj pedálov medzi ktoré patrí vytvorenie vlastných profilov ovládania, či stiahnutie už existujúcich.

Moje dojmy z herného volantu G29 a pedálov sú veľmi pozitívne. Chválim kvalitu spracovania, ktorá je na vysokej úrovni. Herný zážitok zo závodnýh hier je na úplne inej úrovni ako pri použití klávesnice či gamepadu. Vzhľadom na cenu tohoto setu odporúčam jeho kúpu iba nadšencom pre herné simulátory a závodné hry. Ak to myslíte s takýmito hrami vážne, okrem tohoto setu odporúčam zakúpiť aj playseat, do ktorého si sadnete a na ktorý volant a pedále primontujete. Predsa len za stoličkou a stolom zážitok z hrania nie je ideálny.

Za negatívum ja osobne pokladám množstvo káblov, ktoré je treba k fungovaniu setu. Ocenil by som, ak by volant a pedále mali vstavanú batériu a s počítačom či konzolou komunikovali bezdrôtovo. Toto riešenie by bolo zrejme drahšie, no veľmi by zvýšilo komfort používania, ak set nemáte primontovaný k playseat.

Herný set volantu a pedálov Logitech G29 si z našej redakcie odnáša zlaté ocenenie za vysokú kvalitu, funkcie, výborný softvér a excelentný herný zážitok z hrania závodných hier v kategórii periférie pre nadšencov.

Cena Logitech G29 sa pohybuje medzi 300-400 €. Ak vás tento set zaujal, nájdete ho aj na Realshop.sk

Ďakujeme spoločnosti Logitech za poskytnutie produktu na testovanie.

Hodnotenie Logitech G29

+ plusy- mínusy
kvalitné spracovanievysoká cena
množstvo ovládacých prvkovmenej podporovaných hier, hlavne na konozlách
kompatibilita s PS3, PS4 a PCkáble sa zvyknú zamotať
zážitok z hrania

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
0
Dizajn
0
Funkcie
0
Cena
0
  Loading, please wait yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud