Recenzia – Logitech M280

Recenzia lacnej ergonomickej myšky s dlhou výdržou.

Do rúk sa mi dostala ďalšia z myšiek od Logitech za rozumnú cenu. Tentokrát ide o model M280, ktorý zaujme najmä ergonómiou a modrým farebným prevedením.

Vzhľadom na nízku cenu je balenie v plastovom obale strohé a obsahuje len to najnutnejšie – myš, AA batériu, nano Unifying prijímač a dokumentáciu.

Telo myšky je vyrobené z plastu, ktorý je príjemný na dotyk. Boky sú pogumované, vďaka čomu sa myš v ruke nešmýka. Hmotnosť 92 g zaručuje ľahkú manipuláciu a používanie.

M280 je určená pre pravákov, čomu zodpovedá ergonomické zahnutie. Vďaka tomu sa myš dobre dodrží v ruke a ani po dlhšom používaní sa nedostavia nepríjemné pocity z držania myšky.

Hardvérovou výbavou Logitech M280 neoslní. Ponúkne iba tri tlačidlá – pravé, ľavé a stredné na koliesku. Tlačidlá sú hlučnejšie, než by som očakával, no koliesko je tiché. Netreba očakávať zázraky, nakoľko nejde o Silent mouse, akou bola testovaná M220.

Snímanie pohybu zabezpečuje senzor s rozlíšením 1000 dpi, čo tiež nie je závratná hodnota. Nakoľko chýba tlačidlo pre zmenu dpi citlivosť myši si budete musieť nastavovať v aplikácii Logitech Options. Tento postup je zdĺhavý a nevhodný pri hraní hier.

Práve pri hrách môže nízke dpi predstavovať problém. Ďalším scenárom kedy by nízke rozlíšenie senzora mohlo byť na obtiaž je pri používaní 4K monitora či viacerých monitorov naraz. Pohyb kurzora z myši po tak veľkej ploche si vyžaduje aj veľký pohyb v reáli, čo môže byť problém. Senzor s 1000 dpi je však v tejto cenovej kategórii bežný.

Medzi nesporné výhody patrí výdrž 18 mesiacov na batériu. Tento údaj nájdeme na stránke výrobcu, z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že Logitech príslušenstvo má naozaj výbornú výdrž na AA batérie.

Komu by som myš Logitech M280 odporučil? Vhodná je pre bežného používateľa, ktorý na počítači prehliada internet a pracuje v kancelárskych balíkoch. Hráčom a náročným používateľom odporúčam voliť drahšie myšky, najmä pre senzory s vyšším rozlíšením a viacero tlačidiel na myši.

Logitech M280 sa predáva za cenu okolo 25 €.

Ďakujeme spoločnosti Logitech za poskytnutie produktu na testovanie.

Hodnotenie Logitech M280

+ plusy- mínusy
cenamálo tlačidiel
výdrž na AA batériuiba 1000 dpi senzor
ergonómia a spracovanie

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
1
Dizajn
1
Funkcie
1
Cena
1
  yasr-loader

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *