Recenzia – Noctua Redux a príslušenstvo

Recenzia kvalitných rakúskych ventilátory značky Noctua a pohľad na voliteľné príslušenstvo

Spoločnosť Noctua je v oblasti chladenia počítačov silné meno. Rakúska spoločnosť sa preslávila výbornými chladičmi procesorov a kvalitnými ventilátormi. Za kvalitu sa však platí, preto bývajú produkty Noctua často mimo záujmu bežného zákazníka, hráča. To sa však výrobca snaží zmeniť produktovou líniou Redux.

Pozrime sa najskôr na porovnanie jednotlivých modelových rád ventilátorov tejto značky:Ako môžete vidieť, modely Redux boli ochudobnené o proti-vibračné podložky, úchyty, redukcie káblov a ďalšie vlastnosti. Na druhú stranu ponúknu rovnakú šesť ročnú záruku a zvyčajne o tretinu nižšiu cenu.

Kompletná ponuka radu Redux je takáto:

Nám do redakcie prišli všetky modely s PWM

 

V balení každého ventilátora nájdeme aj samorezné skrutky a to je bohužiaľ všetko. Nižšia cena v porovnaní s bežným radom sa odráža aj tu.

 

 

Zaujímavosťou je, že zlacnenie sa odrazilo aj na farbe ventilátorov, ktoré sú sivé. Noctua je známa svojimi hnedými produktami, ktoré však nie sú každému po chuti. Sivé modely Redux sú už konzervatívnejšie a vhodné do väčšiny skríň a zostáv. Za to má od nás Noctua palec hore.

Cenovo sa Redux ventilátory pohybujú v rozmedzí 10-16 € čo je za kvalitu a výkon adekvátna cena. Pokiaľ však kupujete jeden alebo dva ventilátory, a hľadáte čo najtichšie riešenie, siahnite radšej po štandardných hnedých ventilátoroch.

Spolu s ventilátormi k nám dorazili aj predlžovacie káble, rozdvojky a anti-vibračné úchyty.

 

Predlžovanie káble pomôžu hlavne pri veľkých skrinkách alebo keď ste už obsadili všetky konektory na jednej strane základnej dosky a kábel ventilátora nedosiahne na druhú. Tu sa opäť zmienim o jednej zaujímavosti. Redux ventilátory majú 40 cm dlhé káble, ale štandardné hnedé, ktoré sú drahšie, iba 20 cm. Rozdvojky zase pomôžu vtedy, keď už na základnej doske nenájdete žiaden voľný 3 či 4 pin konektor. Vďaka rozdvojke pripojíte dva ventilátory k jednému konektoru. Anti-vibračné úchyty sú zaujímavým riešením uchytenia ventilátora o skrinku. Najskôr tenšiu časť vsuniete do otvorov ventilátora a potiahnete tak, aby sa koniec dostal cez jeden z otvorov. Následne ventilátor priložíte k skrinke a druhú stranu úchytu rovnakým spôsobom potiahnete a zachytíte. Proces je to veľmi jednoduchý a rýchly, netreba sa však báť použiť väčšiu silu, ak to nejde na prvý krát. Úchyty som natiahol tak, že sa menila hnedá farba na bielu, no neroztrhli sa. Ceny predlžovací káblov a rozdvojek sú 5 €, anti-vibračné úchyty stoja 4 €.

Na záver máme pre vás ešte pripravené video, v ktorom Martin ukazuje a popisuje všetky produkty:

 

Ventilátory Noctua z radu Redux si od nás odnášajú strieborné ocenenie za kvalitné spracovanie, 6 ročnú záruku, prijateľnú cenu a vysoký výkon.

 

 

Tešíme sa na testy ventilátorov iných značiek, kedy vám prinesieme porovnania teploty a hluku aj týchto Noctua Redux ventilátorov.

 

Ďakujeme spoločnosti Noctua za poskytnutie produktov na testovanie

 

Hodnotenie Noctua Redux

+ plusy- mínusy
priaznivá cenachýbajú prednosti drahších modelov
výkon
farebná téma

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
1
Dizajn
1
Funkcie
1
Cena
1
  yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *