Recenzia – Razer Abyssus v2

Recenzia lacnej hernej myšky s rozlíšením 5000 dpi a podsvietením

Spoločnosť Razer má povesť kvalitného ale drahého výrobcu herného príslušenstva. Myšky Mamba, klávesnice Blackwidow, či notebooky Blade patria k úplnej špičke na trhu, no za tieto produkty si poriadne priplatíte. Čo nám vie ponúknuť Razer za rozumný peniaz? Odpoveďou je myška Abyssus v2.

Balenia je napriek nízkej cene produktu prémiové a Razer si dáva záležať na prezentácii. Vnútri krabice nájdeme manuál, ďakovný lístoček od výkonného riaditeľa Razer a samotnú myšku.

Čo môžeme očakávať od lacného Razer produktu? Kvalitné spracovanie a dobrú výbavu. Razeru sa podarilo vyrobiť  myš, ktorá uspokojí bežného používateľa aj príležitostného hráča. Je vhodná pre pravákov aj ľavákov.

Rozmermi a pocitom v ruke zaraďujem Abyssus v2 medzi stredne veľké myši, ktoré sú vhodné pre univerzálne použitie.

Myš je pomerne ľahká, váži 81 g bez kábla a 113 g s káblom. USB kábel so zeleným Razer USB konektorom má dostatočnú dĺžku. Ide však o gumený kábel, nie pletený. Ľahšie sa preto skrúca a motá. Lepším riešením by bol textilný pletený kábel, no opäť narážame na cenu myšky, čo bude zrejme dôvod, prečo tu taký kábel nenájdeme.

Nižšia cena ani zameranie na menej náročného zákazníka sa však neodrazili na konštrukcii, spracovaní či výbave. Telo myšky je vyrobené z kvalitného plastu, ktorý má príjemný povrch.

Boky tvoria textúrované gumové plochy, ktoré majú zabrániť šmýkaniu v ruke. Mne osobne by sa páčilo, keby mali ešte hlbšiu, drsnejšiu textúru.

Podsvietenie má tri režimy a tri farby. Konkrétne ide o zelenú, modrú a tyrkysovú farbu a efekty statickej farby alebo dýchania jednej alebo troch farieb.

Na ovládanie nastavení myšky slúži aplikácia Razer Synapse. Tu nájdeme nastavenia tlačidiel a dpi, možnosť vytvoriť profily, makrá, nastavenia osvetlenia či kalibráciu pre rôzne podložky.

Herná myš Razer Abyssus v2 si od nás odnáša zlaté ocenenie za vysokú kvalitu, funkcie a výborný softvér v kategórii lacných herných myší

 

Razer Abyssus v2 nie je dokonalá herná myš. Chýbajú jej tlačidlá na boku, čo ju robí nevhodnou pre hranie MMO hier. Kábel sa rád skrúca a zamotáva. Senzor s vysokým rozlíšením, kvalitné spracovanie a aplikácia Razer Synapse však tieto nedostatky prevážia. Pozitivínym faktorom je aj cena, ktorá sa pohybuje okolo 44 €. Ak vás táto myš zaujala, zakúpiť si ju môžete u nášho partnerského e-shopu – Realshop.sk

 

Ďakujeme spoločnosti Razer za poskytnutie produktu na testovanie.

Hodnotenie Razer Abyssus v2

+ plusy- mínusy
cenakábel má tendenciu motať sa
kvalitné spracovaniešmykľavejšie boky
5000 dpi senzorchýajú ďalšie tlačidlá
Razer Synapse
pre praváka aj ľaváka

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
2
Dizajn
1
Funkcie
2
Cena
2
  yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *