Recenzia – D-Link EXO AC1750 (DIR-869)

Recenzia routra spoločnosti D-link, ktorý sa vyznačuje agresívnym dizajnom a vysokými AC1750 rýchlosťami

Nedávno sme otestovali router Asus RT-AC53, ktorý si vďaka nízkej cene ale dobrému výkonu odniesol zlaté ocenenie. Dnes sa pozrieme na väčší kaliber a to router D-Link DIR-869 z rodiny EXO.

Balenie obsahuje okrem samotného routra napájací kábel s adaptérom na európsku sieť, LAN kábel, skrutky na prichytenie o stenu a dokumentáciu.

 

Dizajn routra je veľmi agresívny, a to najmä vďaka ostrým hranám a oranžovej farbe. Štyri antény odklápajúce sa do boku a zvažujúca sa silueta pripomínajú vesmírnu loď. Tento špecifický dizajn sa bude určite páčiť hráčom a PC nadšencom, neviem si ho však predstaviť v obývačke…

Portová výbava je lepšia ako v prípade lacného Asus RT-AC53. Nájdeme tu gigabitový WAN a 4 LAN porty. Napriek výrazne vyššej cenovke tu nenájdeme USB port pre pripojenie externého úložiska, čo pokladám za jedno z najväčších negatív tohto modelu. Zaujímavé je, že USB port nemá ani drahší DIR-879 AC1900.

V oblasti bezdrôtovej konektivity si pre nás DIR-869 prichystal 450 Mbps v 2,4 GHz sieti a 1300 Mbps v 5 GHz sieti. Dostávame sa tak už do vyššej triedy routrov, ktoré dokážu uspokojiť aj náročnejšieho zákazníka. Otestoval som rýchlosti Wi-Fi pripojenia aj stabilitu a dosah signálu. Výsledky sú veľmi dobré, výrazne sa neodlišovali od môjho Netgear R7000.

Speedtest pri prepojení cez LAN kábel:

Speedtest pri prepojení cez 5 GHz Wi-Fi:

Webové prostredie pre správu routra je intuitívne a dizajnovo prívetivé. Ponúka všetky potrebné nastavenia pre správne fungovanie routra a aj zaujímavé funkcie ako určenie priority vďaka technológii QoS. Pri prepnutí routra do režimu Extender – zosilovač Wi-Fi siete sa zmenia aj nastavenia. Za jediné negatívum pokladám slabšie monitorovanie činnosti routra a prenesených dát. Všetky potrebné obrazovky prostredia nájdete v následujúcej galérii

Hodnotenie D-Link DIR-869

+ plusy- mínusy
agresívny dizajn vhodný per hráčovnemá USB port
4 Gigabitové LAN portydizajn nemusí vyhovovať všetkým
5 GHz Wi-Fi s výbornými rýchlosťami a pokrytím
jednoduchá inštalácia a ovládanie

Router D-Link DIR-869 si z našej redakcie odnáša bronzové ocenenie za vysoký výkon, netradičný dizajn, vysoký výkon a jednoduché ovládanie.

 

Orientačná cena 130 €. Router nájdete aj tiež v e-shope Realshop.sk

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Výkon
0
Dizajn
0
Funkcie
0
Cena
0
  Loading, please wait yasr-loader

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud