Porovnanie – Logitech G231 Prodigy vs Kingston HyperX Cloud Stinger

Porovnanie dvojice budgetových headsetov za 60 €.

K pravému hernému zážitku treba okrem výkonného železa, mechanickej klávesnice a hernej myšky s podsvietením aj dobrý headset. Čo viac ako zvuk vás predsa dostane do deja? Ako budete ináč počuť kroky súper za vašim chrbtom? Práve preto sme si pre vás pripravili porovnanie dvoch headsetov v cenovej kategórii okolo 60€. Ich cena ich predurčuje na veľký záujem zo strany veľkého počtu hráčov. Cieľom tohoto porovnania preto bude poradiť vám, ktorý z tých headsetov si zaobstarať.

Balenia oboch headsetov sú rovnako bohaté. Nájdeme v nich okrem samotných slúchadiel inštrukčné manuály a redukcie pre oddelenie konektory mikrofónu a slúchadiel.

Prvý rozdiel vidieť hneď v kvalite spracovania slúchadiel. Logitech vsadil na lacný hladký plast sa perforovanú látku, ktorá by mala zabezpečiť lepšie dýchanie materiálu a tým pádom lepši komfort. Na druhej strane HyperX Cloud Stinger vsádza na kombináciu tvrdšieho a drsnejšieho plastu a umelú kožu na ušniciach a ráme slúchadiel. Rozdiel v spracovaní je neuveriteľný. Keby som nevedel, koľko oba headsety stoja, povedal by som, že ten od HyperX je minimálne dvakrát drahší. G231 pôsobí veľmi lacno, vrźga a drsná látka škrabe na ušiach aj hlave. Stinger pôsobí oveľa robustnejšie a hodnotnejšie. Komfort užívania je tiež na úplne inej úrovni. Mäkká koža sa nedá zrovnávať s tvrdou a drsnou látkou. Mikrofón je taktiež lepšie riešený na Stingeri, manipulácia s ním jej jednoduchšia a dá sa jednoduchšie ohýbať.

Ovládanie slúchadiel je tiež rozdielne. Logitech G231 má ovládací prvok na kábli, na ktorom sa dá zmeniť hlasitosť a vypnúť mikrofón. Stinger má pohyblivý ovládač na jednej z ušníc a mikrofón sa deaktivuje jeho posunutím nahor.

V oblasti zvukového podanie sú headsety veľmi podobné, G231 majú o trošku viac basov. Papierovo má navrch stinger s väčšími drivermi – 50 mm vs 40 mm, väčším rozsahom 18 Hz – 23 KHZ vs 20 Hz – 20 KHz, no majú mierne nižšiu impedanciu 30 Ω vs 32 Ω. Mikrofón na Stingeri dokáže potláčať okolité zvuky, ten na G231 nie. Aj tu je teda víťazom XyperX Cloud Stinger.

 

Cenou sú obe slúchadlá veľmi podobné. Podľa aktuálnych informácii z e-shopov stoja oba headsety približne 60 €. V niektorých je Logitech G231 o 5€ lacnejší.

 

Vzhľadom na výsledky v jednotlivých kategóriach a cenovú podobnosť oboch headsetov vyhlasujem HyperX Cloud Stinger za víťaza prvého porovnania na našej stránke. Vyšší komfort pri používaní, lepšie spracovanie a zvukové podanie mu zaručili víťazstvo nad rivalom od spoločnosti Logitech. Ktorý z headsetov by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami na Facebooku.

 

 

Ďakujeme spoločnostiam Logitech a Kingston za poskytnutie produktov na testovanie.

 

 

 

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud