Recenzia – Cherry Strait

Recenzia nízkoprofilovej klávesnice od renomovaného výrobcu mechanických spínačov Cherry

Portfólio výrobcu Cherry je väčšie než ste si mohli myslieť. Áno, preslávili sa mechanickými klávesnicami, lepšie povedané mechanickými spínačmi (MX Red, Blue, Brown atď…). Vo svojom portfóliu majú avšak aj iné zaujímavé kúsky. Nám sa do rúk dostala klávesnica Cherry Strait. Aká je a pre koho je určená? To sa dočítate v následujúcich riadkoch.

Balenie klávesnice je kvalitné, sám som bol prekvapený, aký kvalitný papier bol použitý. Výrobca, ktorý nešetrí na balení nebude šetriť ani na produktoch samotných, takže za kvalitné balenie aj pri pomerne lacnej klávesnici má od nás Cherry palec hore.

V balení nájdeme samotnú klávesnicu a návod, nič viac. Návod je napriek lokalizovanej klávesnici bez slovenčiny, čo mi príde mierne nepochopiteľné. Model, ktorý som testoval je určený pre náš a český trh, aj návod by tomu mal zodpovedať.

Prejdime ku klávesnici. Dizajn je veľmi strohý, no pritom elegantný a účelný. Použité materiály sú na špičkovej úrovni, nič nevŕzga, klávesnica sa neprehýba a celkovo pôsobí veľmi odolne.

K rozloženiu klávesov mám iba menšie výhrady, zvyknúť si budete musieť na umiestnenie klávesov insert, delete a ď. Multimediálnych klávesov je pomenej, nechýba však ovládanie hlasitosti. Ovládanie hlasitosti je však mierne nezvyčajné, tlačidlo Mute (stlmiť) sa nachádza medzi pridaním/stíšením hlasitosti.

Za menšie negatívum pokladám nemožnosť nastavenia zdvihu klávesnice. Ja som však s prednastavenou, a vlastne jedinou, výškou problém nemal a písalo sa mi pohodlne

Klávesy majú nízky zdvih a sú veľmi tiché. Píše sa mi na nich dobre a neotravuje ma zvuk mechanických spínačov. Klávesnicu by som preto odporučil ľuďom, ktorý veľa píšu a vhodná je aj do kancelárie.

 

Hodnotenie Cherry Strait

+ plusy- mínusy
kvalitné spracovanienemožnosť nastaviť výšku
vodeodolonosť proti poliatiuchýba podsvietenie
slovenská/česká lokalizácianávod nie je lokalizovaný
tiché klávesymenej multimediálnych klávesov
priaznivá cenovka

 

 

Hodnotenie redakcie

Výkon
Dizajn
Funkcie
Cena

Ako hodnotíte tento produkt vy?

Výkon
2
Dizajn
3
Funkcie
3
Cena
2
  Loading, please wait yasr-loader

 

 

Cena klávesnice Cherry Strait sa na Slovensku pohybuje od 35 € nahor, na Alze stojí momentálne 44 €.

Cherry Strait si od nás odnáša bronzové ocenenie za kvalitné spracovanie, tiché klávesy, slovenskú lokalizáciu a priaznivú cenu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud