Intel Core i7-6700K

Intel Core i7-6700K

Najnovší štvorjadrový procesor 6. generácie procesorov Intel s označením Skylake (Tock) prichádza s množstvom nových technológií a navýšením výkonu. Prvýkrát do tohto segmentu prináša podporu pamätí štandardu DDR4 SDRAM s vysokou priepustnosťou, integrovanú grafiku Intel HD Graphics 530 podporujúcu DirectX 12 a ďalej nový chipset Z170 Express. Tento procesor je skvelá voľba ak požadujete vysoký výkon či už pre náročnú prácu a multitasking, alebo hranie tých najnáročnejších hier.

Zamerané na náročných užívateľov

Architektúra Skylake je opäť založená na 14nm výrobnom procese, ktorý zaručuje dobrý pomer spotreba / výkon. Masívnu priepustnosť podporuje osvedčená technológia Hyper-Threading pre simultánne spracovanie 8 vlákien súčasne. Samotný Intel Core i7-6700K tiká na frekvencii 4 GHz a určený je pre novú päticu Socket 1151.

Osvedčená technológia Turbo Boost 2.0 v prípade potreby vyženie frekvenciu až na 4,2 GHz, a tak jadrá môžu bežať rýchlejšie, než je ich základná frekvencia. Prístup k dátam výrazne uľahčuje rýchla L3 cache o veľkosti 8 MB, ktorá poskytne jadrám dostatok času pre okamžitú odpoveď všetkým aplikáciám. Tento model s označením K má otvorený násobič pre jednoduché pretaktovanie.

Parametre a špecifikácia

Intel Core i7

Intel 1151

4 GHz (4 GHz)

4 200 MHz (4,2 GHz)

Rozhranie
Funkcia

Automatické pretaktovanie, Otvorený násobič, Virtualizácia, Integrované GPU, HyperThreading

8 MB

Integrovaná grafická karta

Intel HD Graphics 530

350 MHz

Menej

Spoločnosť Intel naozaj nie je potrebné predstavovať. Práve aj vďaka tejto stálici vo svete IT dnes môžeme pracovať s tak modernými zariadeniami s obrovským výkonom. Intel Corporation je najväčším svetovým výrobcom polovodičových obvodov a ďalších súvisiacich zariadení. Produkty ďalších spoločností mohli uzrieť svetlo sveta len vďaka práci inžinierov z presláveného Sillicon Valley.

Intel Corporation zamestnáva po celom svete viac ako 96 500 zamestnancov a patrí k najväčším a najbohatším spoločnostiam sveta. Desiatky rokov bolo sloganom spoločnosti jednoduché „Intel Inside“, ktoré od roku 2005 nahradilo dynamickejšie „Leap ahead“ (skok dopredu). Obe tieto mottá celkom iste platia pre všetky zariadenia, ktoré sa môžu chváliť osadením komponentmi Intel.

zdroj: Alza.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud