Recenzia – Logitech G Pro a G403 Prodigy

Recenzia dvojice herných myšiek ako stvorených pre hráčov. Vo vnútri rovnaké, navonok rozdielne, ktorú z nich vybrať?

Spoločne sa pozrieme dve myšky z hernej rady výrobcu Logitech. Logitech G Pro a G403 Prodigy patria medzi lepšie kúsky výrobcu, ale stále sú dostupné aj pre väčšinu hráčov. Rovnaká vnútorná výbava nám umožní jednoduchšie oba kúsky porovnať.

Ako prvé sa pozrieme samozrejme na balenie. Čierne krabice s modrými stranami ukrývajú myši v plastových obaloch, dokumentáciu a v prípade G403 Prodigy aj 10 g závažie. Z balenia sa dočítate všetky potrebné informácie a to:

Rozlíšenie: 200 – 12,000 dpi

Senzor: PMW3366

Max. akcelerácia: >40G*

Max. rýchlosť: >300 ips*

*Testované na Logitech G240 Gaming Mouse Pad

USB odozva: 1000 Hz (1ms)

Mikroprocesor: 32-bit ARM

Tlačidiel: 6

LED podsvietenie: Áno, RGB

 

Odolnosť:

Tlačidlá (ľavé / pravé): 20 miliónov kliknutí

Nožičky: 250 km

Obe myšky teda zdieľajú veľa spoločných vlastností. Rovnaké sú aj USB káble a softvér na ovládanie.

dsc_3414 dsc_3415

 

Čim sa myšky odlišujú?

Spracovaním, tvarom a hmotnosťou. G403 Prodigy má pogumované bočné strany, iné koliesko a menej lesklých plôch. Najväčší rozdiel je v tvare a ergonómií. G Pro má veľmi rovnomerný tvar, skoro akoby bola určená aj pre ľavákov, čo nie je kvôli tlačidlám pre palec na ľavej strane. Nižšia hmotnosť a celkovo menšie rozmery G Pro umožňujú rýchlejšiu manipuláciu. Na druhú stranu G403 Prodigy lepšie sadne do ruky, za čo vďačí väčšej výške a ergonomickému zakriveniu smerom doprava.

Rozdiel je taktiež v LED podsvietení. G403 Prodigy má podsvietené logo a koliesko, G Pro logo a líniu na konci tela. Pri držaní v ruke obe logá prekryjete, takže z podsvietenia nič neuvidíte. Línia na G Pro a koliesko na G403 však viditeľné sú za každých okolností. Na fotografiách a pri položení na stole je LED posvietenie rozhodne krajšie na G Pro, bolo by perfektné, ak by bolo podsvietené aj koliesko ako pri G403.

 

Obe myšky podporujú Logitech Gaming Software určený pre hlbšie nastavenia funkcii. Nastaviť si môžete funkcie pre jednotlivé tlačidlá, hodnoty DPI alebo na akú podložku používate. Nechýba ani nastavenie LED posvietenia, kde si môžete zvoliť cyklenie farieb alebo dýchanie. Zaujímavá je tiež možnosť synchronizovať LED podsvietenie na viacerých produktoch. Logitech Gaming Software prináša ďalšie užitočné funkcie k vašim zakúpeným produktom, žiaľ práca s touto aplikáciou je veľmi obtiažna na vysokých rozlíšeniach kvôli zlej optimalizácii.

Herné myšky Logitech G ProG403 Prodigy hodnotím pozitívne. Kvalitné spracovanie a výbava potešia nejedného hráča. Cenovo sa pohybujú okolo 70 – 80 €, čo zodpovedá ich zaradeniu a výbave. Ktorú z nich si vybrať? Ja osobne by som volil G403 pre masívnejšie telo s lepšou ergonómiou. Na druhú stranu G Pro má krajšie LED posvietenie a ľahšie sa s ňou manipuluje. Vhodná bude preto pre ľudí s menšími rukami a pre ženské publikum. Pre fanúšikov bezdrôtového príslušenstva bude vhodná zase G403 Prodigy Wireless.

 

Ďakujeme spoločnosti Logitech za poskytnutie produktov na testovanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud