Recenzia – Logitech M720 Thriathlon

Multidevice myš s nastaviteľným tlačidlami, dobrou ergonómiou a výbornou výdržou.

Do rúk sa mi dostala ďalšia myška od spoločnosti Logitech, tentokrát model M720. zaujme funkcionalitou na viacerých zariadeniach, dobrou ergonómiou a priaznivou cenou.

dsc_3368

Balenie je veľmi jednoduché, v plastovom obale nájdeme okrem myšky dokumentáciu, AA batériu a Unifying prijímač.

Spracovanie je na adekvátnej úrovni. Použitý plast čiernej fary je príjemný na dotyk, v ruke sa vďaka povrchovej úprave pripomínajúcej gumu nešmýka. Za mierne nepraktické považujem farbu spodnej časti. Biely plast má tendenciu sa rýchlo zašpiniť a ani do budúcna to nie je vhodné riešenie.

dsc_3380 dsc_3375

Ergonómiu má M720 na výbornej úrovni, dobre padne do ruky a vytvára podporu aj pre dlaň. Pravé a ľavé tlačidlá sú zakrivené smerom nadol a aj napriek mojim dlhý prstom nebol problém ich pohodlne stláčať. Koliečko vydáva iba tlmený zvuk, čo môže byť plusom. Nastaviť sa dá pomocou tlačidla nad ním, ktoré prepína režim voľného scrollovania a klasického „rapotavého“.

dsc_3370

Umiestnenie tlačidiel naľavo je tiež dobré, tlačidlo dopredu a späť sú presne tam, kde sa nachádza palec pri držaní myšky v ruke. Tretie tlačidlo na prepínanie medzi zariadeniami je už zložitejšie stlačiť, čo však nie je veľký problém, nakoľko nebude využívané tak často ako ostatné klávesy. Zabudnúť netreba ani na nachádzajúce sa úplne dole vľavo. Podobne riešenie ponúka aj MX Master, no mne sa v prípade M720 páči viac.

dsc_3373

Všetky tlačidlá okrem zmeny funkcie koliečka a Easy-Shift tlačidla pre zmenu zariadenia je možné nastaviť v aplikácii Logitech Options, ktorá sa počas testovania dočkala nového grafického kabátu. V modernom prostredí si môžete funkcie vášho Logitech výrobku prispôsobiť podľa seba, prípadne pripojiť ďalšie zariadenie. Logitech Options je rozhodne pridanou hodnotou aj v prípade M720. Dôležitým parametrom každej myši je rozlíšenie senzora, ktoré je v prípade M720 100 dpi.

dsc_3375

Na záver sa treba zmieniť o hlavných prednostiach myšky M720, ktorými sú podľa mňa výborná výdrž na AA batériu (podľa výrobcu až 2 roky) a možnosť pripojiť myš až k trom zariadeniam s podporovanými OS Windows®, Mac OS®, Chrome OS™, Android™ a Linux®.

Logitech M720 môže byť zaujímavou voľbou v prípade ak sa obzeráte po MX Master. Podobná ergonómia, nižšia cena a lepšia výdrž hrajú v prospech M720. Pokiaľ vás myš oslovila, zakúpiť si ju môžete v slovenských eshopoch za približne 60€.

Nechýba ani v ponuke Realshop.sk

Ďakujeme spoločnosti Logitech za poskytnutie testovacieho kusu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud